Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

24.07.2013

Jūrmalā degustē ekskluzīvu konjaku vairāk nekā tūkstots latu vērtībā

Konjaku nams “Remy Martin” šīs nedēļas sākumā restorānā “Pinot Marina” Jūrmalā izmeklētai publikai prezentēja vairāk nekā tūkstots latu vērto “konjaku karali” - “LOUIS XIII”. Izsmalcinātās vakariņas ar savu klātbūtni pagodināja arī viens no pirmajiem “LOUIS XIII” zīmola vēstniekiem Artems Šahnazarovs, kā arī zīmola vēstniece Viktorija Pobedinskaja no Krievijas. 

Artems Šahnazarovs un Viktorija Pobedinskaja ir vieni no nedaudzajiem cilvēkiem pasaulē, kurus “Remy Martin” konjaku nams ir priviliģējis prezentēt konjaku “LOUIS XIII”. 2007. gadā Artems Šahnazarovs kļuva par pirmo šī elitārā konjaka vēstnieku Krievijā. Latvijā zīmola vēstnieki ieradās vien uz trīs dienām.

“Būt par vienu no 17 “LOUIS XIII” konjaka zīmola vēstniekiem nozīmē lielu atbildību un godu, jo otra tāda dzēriena vairs nav. Izsmalcināto dzērienu var uzskatīt arī par daļu no dzīves stila. Kopš konjaka izveides sākuma tas ir ceļojis pa dažādām pasaules valstīm, kļūstot par simbolu “mākslai dzīvot franciski””, stāsta “LOUIS  XIII” zīmola vēstnieks Artems Šahnazarovs. 

“LOUIS XIII” konjaka izsmalcināto garšu iecienījuši daudzi sabiedrībā zināmi cilvēki, piemēram, karaliene Viktorija, Koko Šanele, Pablo Pikaso, Šarls de Golls, Kristiāns Diors, Eltons Džons un citi. “LOUIS XIII” degustācijas līdz šim ir notikušas tādās lielvalstīs kā Lielbritānijā, Amerikas Savienotajās Valstīs, Kanādā, Krievijā, Ķīnā un citur. Šogad pirmo gadu šīs īpašās vakariņas norisinājās arī Latvijā.

“Par ”LOUIS XIII” konjaku mēdz teikt - vesels gadsimts vienā glāzē. Atšķirībā no citiem ekskluzīvajiem konjakiem, kuru vēsture ir vien padsmit gadu, “LOUIS XIII” ir vienīgais ar tik senu vēsturi un tradīciju mantojumu trīs paaudžu garumā,“ uzsver Artems Šahnazarovs. 

Ievērību pasākumā izraisīja ne tikai konjaka garšas baudīšana, leģendas un  fakti, bet arī speciāli “LOUIS XIII” veidotās kristāla karafes, kuras īpaši iecienījuši kolekcionāri. 

Karafes prototips ir 1850. gadā kaujas laukā atrastā ar heraldiskām lilijām rotāta metāla blašķe. Katra karafe ir roku darbs,  pie kuras izgatavošanas strādā aptuveni 11 cilvēku. Kopš 1936. gada  karafe tiek dekorēta ar 24 karātu apzeltītu kristālu. Katrai konjaka karafei ir savs numurs un pase, kas apliecina tās oriģinalitāti. 


Par konjaku “LOUIS XIII”
Nosaukums “LOUIS XIII” konjakam tika piešķirts par godu Francijas karalim Luijam XIII, kura valdīšanas laikā “Remy Martin” ģimenei bija iespēja iegūt leģendāro zemi Konjakā un pārņemt attiecīgo rezidenci. 

Luijs XIII bija arī pirmais monarhs, kurš paziņoja pasaulei par to, ka ir dzimusi pilnīgi jauna alkohola kategorija, radīta no visizcilākajiem “eaux-de-vie” (dzīvības ūdens (fr.), - konjaks. 

Pēdējo trīs gadsimtu laikā konjaks tiek uzskatīts par augstvērtīgāko produktu, ko iespējams iegūt no vīnogām. 

Pēc starptautiskas vienošanās īsts konjaks tiek ražots tikai vienā vietā pasaulē - Konjakas reģionā Francijā. Ekskluzīvā konjaka „LOUIS XIII” pagatavošanā tiek izmantoti 1200 „eaux-de-vie”, kuri ir noturēti mucās no 40 līdz pat 100 gadiem.

 “LOUIS XIII” konjaks tiek radīts no vīnogām, kas tiek novāktas tikai „Grand Champagne” apgabalā – labākajā no sešiem Konjakas reģioniem, kas ir slavens ar savām unikālajām kaļķakmens augsnēm.
Krista Roziņa

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts