Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

24.07.2020

Jauns tūrisma objekts – Siļķu brāķa noslēpums


Ar košu atklāšanas pasākumu kādā no senajām Liepājas centra noliktavām (Zivju ielā 2A) 16. jūlijā durvis apmeklētājiem vēris jauns tūrisma objekts – izzinošs piedzīvojums Siļķu brāķa noslēpums. Piedzīvojums aizraujošā ekskursijā visai ģimenei ļauj iepazīt Liepāju visā tās krāšņumā. Ekskursanti, paši piedaloties dažādās aktivitātēs, aicināti izzināt kultūrvēsturi, sajust vēju pilsētas vērtības, pieklausīt pilnu galvu brīnumu, izklaidēties un finālā arī nobaudīt gardu zivju maltīti.

“Liepāja jau izsenis ir bijusi bagāta gan ar spilgtiem vēsturiskiem notikumiem, gan personībām. Vēju pilsēta vēsturiski nav iedomājama ne bez ostas, ne zivīm, ne eksporta un pārdrošiem dēkaiņiem, sapņotājiem, “sava ceļa gājējiem” un viņu lielajiem darbiem, kas mūsdienu Liepāju veidojuši tādu, kādu to pazīstam šodien – ambiciozu, drosmīgu, varošu un bohēmisku. Izzinošais piedzīvojums Siļķu brāķa noslēpums vienā aizraujošā ekskursijā apvieno visas šīs kvalitātes, sniedzot gan neaizmirstamu pieredzi un iespaidus par vēju pilsētu, gan arī atpūtu no ikdienišķā!” atklā siļķu brāķa noslēpu aicina projekta idejas autore Ieva Lāce. 

Vēsturiski Liepājas siļķu brāķis jeb šķirošanas noliktava atradusies citviet – tajā zivis vestas no visas Eiropas. Tās šķirotas trīs šķirās – kroņa, brāķa un dubultbrāķa, lai pēc tam sašķirotās mucas eksportētu tālāk uz Norvēģiju, Vāciju, plašo Krievzemi un citviet. Tie bija gadi, kad Liepājas centrā bijis cirks ar dresētiem 20 zirgiem un no ziloņādām ražotas kurpes. Arī Herberts Cukurs Liepājā sapņojis par lidojumu un ceļojumu bez navigācijas uz Āfriku. Visi šie krāšņie notikumi Siļķu brāķa noslēpumā savijas nepilnu stundu garā, maģiskā un interaktīvā ekskursijā. 

Ekskursijas apmeklētājus gaida katru dienu no ceturtdienas līdz svētdienai: plkst. 12.00 (latviešu valodā), 14.00 (angļu valodā), 16.00 (angļu valodā) un 18.00 (latviešu valodā). Biļetes cena vienam apmeklētājam – 5 eiro. Bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja bez maksas, apmeklējot ekskursiju kopā ar ģimeni. Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs un interneta vietnē bilesuparadize.lv, ekskursijas norises vietā, kā arī Liepājas Tūrisma informācijas birojā (Rožu laukumā 5/6). 

Iespējams pieteikt arī individuālas ekskursijas sev ērtā laikā. Izzinošais piedzīvojums Siļķu brāķā noslēpums atvērts periodā no 2020. gada 17. jūlija līdz 31. oktobrim. Senās noliktavas īpašā un fantāziju rosošā iekārtojuma dēļ māja atvērta arī citiem pasākumiem: svinībām, bērnu ballītēm, darba pasākumiem, pieņemšanām, konferencēm vai foto sesijām. 

Par iekārtojumu un noskaņu parūpējusies radošā apvienība Šarmants, bet par maltīti – SIA Boroffish, kurš specializējies zivju ēdienu pasniegšanā. 

Projektu īsteno SIA Rozīņu rezidence, finansiāli atbalsta – Liepājas pašvaldība. 
www.facebook.com/silkubrakis 

Galerija

  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts