Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

02.12.2011

Jaunas Eiropas Savienības regulas pārtikas piedevu lietošanā

Šodien, 2. decembrī stājas spēkā jaunas Eiropas Komisijas (EK) izstrādātās pārtikas piedevu regulas, kas pilnībā jāpiemēro no 2013. gada 1. jūnija. Jaunās regulas aizstās līdz šim piemērotās Eiropas Savienības (ES) direktīvas un līdz ar to arī nacionālos normatīvos aktus par pārtikas piedevu lietošanu pārtikas ražošanā.

Vienā no jaunajām regulām EK ir noteikusi speciālus pārtikas piedevu lietošanas nosacījumus pārtikas piedevās, pārtikas aromatizētājos, pārtikas fermentos un uzturvielās (vitamīnos un minerālvielās). Tāpat EK ir noteikusi jaunus steviolglikozīdu lietošanas nosacījumus.

Līdz jauno regulu obligātai piemērošanai Latvijā joprojām pārtikas piedevu lietošanu regulē Ministru kabineta (MK) 2010. gada 16. februāra noteikumi Nr.146 „Obligātās nekaitīguma prasības pārtikas piedevām un pārtikas produktiem, kuros izmantotas pārtikas piedevas”. Lai pārtikas ražotāji varētu savlaicīgi pārorientēties no prasībām, kas ir šobrīd spēkā esošajos MK noteikumos, uz šo prasību jauno izklāstu un piemērošanu, regulu piemērošanai ir paredzēts 18 mēnešu pārejas periods. Izņēmums ir EK noteiktie jaunie steviolglikozīdu lietošanas nosacījumi, kas stājas spēkā jau šodien, 2. decembrī.

Tāpat EK izveidojusi ES atļauto pārtikas piedevu datu bāzi, kas angļu valodā pieejama tiešsaistes interneta adresē: https://webgate.acceptance.ec.europa.eu/sanco_foods/main/?sector=FAD&auth=SANCAS. Datu bāzes pārredzamais satura izklāsts dos iespēju patērētājiem, pārtikas apritē iesaistītajiem uzņēmējiem un kontroles iestādēm, ērti noskaidrot, kādas piedevas un kādos daudzumos ir atļauts izmantot konkrētam pārtikas produktam. Plašāka informācija par prasībām pārtikas piedevu lietošanā pieejama arī Zemkopības ministrijas mājas lapā www.zm.gov.lv sadaļā „Pārtika, veterinārija”.
   

Viktorija Kalniņa,
sabiedrisko attiecību speciāliste


  

Vēl ziņas

Katrs sestais Latvijas iedzīvotājs pērn pirmoreiz izmēģināja pārtikas iegādi internetā
Maxima vakcinācijas veikšanai rosina izmantot lielveikalu infrastruktūru
Maxima pērn ziedojusi 230 000 pārtikas produktu
Amber Beverage Group apbalvota kā vadošā starptautiskā dzērienu nozares kompānija 2020. gadā
Lidosta Rīga gadu noslēdz ar pasažieru skaita kritumu par vairāk nekā 74%


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts