Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

28.06.2012

Jau rītvakar „Maxima” veikalos sakarā ar PVN izmaiņām sāksies pazemināto cenu zīmju uzstādīšana

Rīt, 29. jūnijā pēc „Maxima” veikalu darba laika beigām tiks uzsākta preču cenu zīmju nomaiņa. Zīmju nomaiņa un cenu samazināšana tiks veikta, jo 1. jūlijā Latvijā stājas spēkā par 1 procentu samazinātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme, kas turpmāk būs 21 procents. 
„Maxima” maina cenas atbilstoši PVN likmes samazinājumam, tā izpildot apņemšanos, kas tika apstiprināta 15. maijā parakstītajā valdības un Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas, kuras biedrs ir arī „Maxima”, memorandā par PVN likmes samazināšanu. Kopumā „Maxima” pazeminās cenas aptuveni 25 000 dažādu preču.
„Tūkstošiem un desmitiem tūkstošu cenu zīmju nomaiņas process ir ļoti darbietilpīgs, tāpēc tas ilgs vairākas dienas, bet atsevišķos veikalos var turpināties līdz pat divām nedēļām. Taču pircēji bez aizkavēšanās varēs iegādāties preces par jaunajām, zemākajām cenām, jo kasu aparātu pārprogrammēšana līdz 1. jūlijam tiks pabeigta un, norēķinoties par pirkumiem, kases čekā būs redzama jau jaunā cena," skaidro „Maxima Latvija” preses sekretārs Ivars Andiņš.
I.Andiņš arī informē, ka 30. jūnijā „Maxima XXX” veikals Rīgā, A.Deglava ielā 67 darbu beigs par stundu ātrāk, pulksten 23. Šis laiks vajadzīgs, lai veiksmīgi sagatavotos dienai, kad stāsies spēkā jaunā PVN likme. 
Cenas atbilstoši PVN likmes izmaiņām tiks samazinātas lielākajai daļai preču, tajā skaitā visai pārtikai un pirmās nepieciešamības rūpniecības precēm. Kā jau iepriekš tika informēts, cenas netiks samazinātas precēm, kuras maksā mazāk par vienu latu; tāpat tās netiks samazinātas, piemēram, grāmatām un bērnu pārtikai, kam jau pašlaik tiek piemērota pazemināta 12 procentu PVN likme, ko,pašreizējās izmaiņas neskar; atsevišķām rūpniecības precēm, kurām cenas netika paaugstinātas laikā, kad valsts palielināja PVN likmes; kā arī precēm, kam izmainījušās piegādātāju cenas.
Par cenu izmaiņām un pārcenošanu informācija tiks izvietota veikalos. „Maxima” aicina pircējus būt izprotošiem arī tad, ja šī pārejas procesa laikā radīsies jautājumi. I. Andiņš vēlreiz uzsver, ka tajos gadījumos, kad norāde par preces cenu plauktā atšķirsies no cenas, kas būs redzama pirkuma čekā, īstā cena būs pēdējā – mazākā.
„Maxima Latvija” prognozes liecina, ka preču zīmju nomaiņa, kases aparātu pārprogrammēšana, izmaiņas grāmatvedības dokumentācijā un citu pasākumu veikšana izmaksās aptuveni 110 tūkstošus latu, un būs nepieciešams visu veikalu darbinieku saspringts un pašaizliedzīgs darbs.


Ivars Andiņš 

  

Vēl ziņas

Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts