Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

22.05.2016

Japānas tūrisma nozares pārstāvji apskata Latgali

Lai iepazītos ar tūrisma iespējām Latgalē, 19.maijā Daugavpilī ieradās  Japānas tūroperatori, kas apmeklēja Marka Rotko mākslas centru, Daugavpils cietoksni, vēsturisko tērpu kolekciju “Atmiņu lāde”, kā arī viesnīcas “Park hotel Latgola” restorānā “Plaza” nogaršoja pavāru gatavoto maltīti.

Galvenā uzmanība šīs vizītes laikā  tika pievērsta Latgalei, jo tā japāņiem ir jauns tūrisma galamērķis.

Braucienu organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tūrisma departaments un LIAA mārketinga partneris Japānā – uzņēmums “Foresight Marketing” sadarbībā ar Somijas lidsabiedrību “Finnair”. Grupā bija 9 tūrisma operatoru pārstāvji uzņēmuma “Foresight Marketing” direktora Noto Šigejoši vadībā. Braucienā piedalījās tūrisma operatori no tādām tūrisma firmām, kā piemēram, “JTB World Vacations”, “Kamome Corporation”, “Cycle World Corporation”, “Sumitomo Mitsui Tourist Club” u. c. 

Kā norāda LIAA Tūrisma departaments, lielākā daļa ciemiņu Latviju apmeklēja pirmo reizi, bet pāris tūrisma speciālistu ieradušies atkārtoti. 

Idai Tjiemi no uzņēmuma “Greenbio Corporation” šis ir jau otrais brauciens, jo viņu ļoti ieinteresējusi iespēja apmeklēt Latgali ar tās bagātajām amatniecības tradīcijām.

Ida Tjiemi atzīst: “Interese par senču kultūras mantojumu un dzīvi uzturētajām amatniecības prasmēm Japānā ir liela. Iespēja ar šo bagātību iepazīties tūrisma braucienā varētu saistīt ne mazumu tūristu.” 

Tūrisma eksperte Inguna Žīgure uzsvēra:  “Japāna iedzīvotāju skaita ziņā ir ļoti liela valsts. Jau no mazotnes japāņiem tiek ieaudzināta mīlestība pret skaisto, dabisko un veselīgo - tām vērtībām, ko piedāvā mūsu tūrisms. 

Tāpēc ir jo lielāks prieks, ka šobrīd uzņemam ciemos kārtējo Japānas tūrisma operatoru grupu, kas Latvijā redzēto nodos tālāk saviem tautiešiem.”

Japāņu tūropoeratoru vizītes programmā  iekļauts Līvānu, Krāslavas, Rēzeknes, Latgales keramiķu, Lūznavas muižas, Ludzas amatniecības centra apmeklējums, kā arī ciemošanās Gunāra Igauņa mūzikas instrumentu darbnīcā un brīvdienu mājā “Zvejnieki” pie Lubāna ezera. Vizīte ilgs līdz 22. maijam.

Brauciena programmu LIAA Tūrisma departaments veidojis kopīgi ar Latgales reģionālo tūrisma asociāciju “Ezerzeme”. Arī pagājušajā gadā Latgali, arī Daugavpili, apmeklēja Japānas tūrisma firmu pārstāvji un žurnālisti. 


Lolita Kozlovska

  

Vēl ziņas

Ir nācis klajā pirmais MICHELIN ceļvedis Latvijā
Ēdienu inovācijas un hibrīdēdieni ilgtspējīgai pārtikas nozarei
Kuldīga aicina uz uguns un šokolādes maģijas piedzīvojumu Kuldīgas Restorānu nedēļā 2023
Cēsu novada Restorānu nedēļa pārsteigs ar garšām un personībām!
Lidostā Rīga atvērts Caffeine


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts