Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

25.06.2019

Jāņos strauji audzis pieprasījums pēc vārītās desas

Jāņos Latvijā gandrīz katru gadu tradicionāli pieaug ne tikai alus, bet arī citu produktu, tajā skaitā gaļas, patēriņš. Līgotāji joprojām daudz cep šašliku un cepamās desiņas, taču šogad gaļas ražotāji novēroja negaidīti augstu pircēju pieprasījuma "sprādzienu" vārītajai desai.

"Izskatās, ka šī gada jūnijā un šajos Jāņos esam sasnieguši jaunu gaļas produktu pārdošanas rekordu. Mēs gaidījām labus rezultātus, taču vārītās desas pārdošanas apjomu pieaugums, kas bija par 15 procentiem lielāks nekā pagājušā gada jūnijā, jāatzīmē īpaši," saka gaļas ražošanas uzņēmuma "HKScan Latvia" pārdošanas direktors Heino Lapiņš.

Viņš pieļauj, ka cilvēki svētku laikā ir gatavojuši daudz tādu svētku ēdienu kā aukstās zupas un salāti, ieskaitot latviešiem tradicionālo rasolu, kas nav iedomājams bez vārītās desas. 

Šogad, klājot svētku galdus, patērētāji ir devuši priekšroku augstākas kvalitātes un arī cenas vārītajām desām, piemēram, doktora desai, kas netieši liecina par iedzīvotāju pirktspējas pieaugumu.
Vēl lielāks pieaugums svētkos ir bijis tādai produktu grupai kā šķēlēs sagrieztiem produktiem. Salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo posmu, to patēriņš ir palielinājies par 35%.

Šīs tendences liecina, ka Latvijā cilvēki, pieaugot pirktspējai, uzturā aizvien vairāk lieto gaļu un viņu uztura struktūra kļūst aizvien līdzīgāka Centrāleiropas valstu iedzīvotājiem.


HKScan ir Ziemeļvalstu gaļas produktu un pārtikas uzņēmums. Mēs nodarbinām gandrīz 7200 profesionālu darbinieku un apkalpojam pasaules prasīgākos klientus, nodrošinot kvalitāti visā produkcijas ķēdē— no fermas līdz maltītei. HKScan ražo, izplata un pārdod atbildīgi ražotus augstas kvalitātes produktus no cūkgaļas, liellopu gaļas, mājputnu un jēra gaļas, kā arī desu izstrādājumus un gatavās maltītes zem spēcīgiem zīmoliem, tostarp HK®, Scan®, Rakvere®, Rigas Miesnieks®, Kariniemen®, Rose®, Pärsons® un Tallegg®. Mūsu klienti ir mazumtirgotāji, pārtikas pakalpojumu sniedzēji, rūpniecības un eksporta nozares uzņēmumi. Mūsu iekšējā tirgū ietilpst Somija, Zviedrija, Dānija un Baltijas valstis. Mēs eksportējam preces uz vairāk nekā 50 valstīm. 2018. gadā HKScan neto pārdošanas ienākumi bija aptuveni 1,7 miljardi EUR.

Horeca.lv

  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts