Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

30.10.2015

Jānis Dūklavs ar ASV vēstnieci Latvijā pārrunā iespējas paplašināt lauksaimniecības produkcijas eksportu uz ASV

Šodien, 30. oktobrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar ASV pilnvaroto un ārkārtējo vēstnieci Latvijā Nensiju Bikofu Petitu (Nancy Bikoff Pettit). Vēstnieces iepazīšanās vizītes laikā pārrunātas aktuālās sadarbības iespējas un Zemkopības ministrijas prioritātes.

Zemkopības ministrs tikšanās laikā ar vēstnieci uzsvēra, ka Latvija ir ieinteresēta paplašināt lauksaimniecības produkcijas eksportu uz ASV. „Mēs augsti vērtējam ASV pašreizējo sadarbību ar Latviju lauksaimniecības un pārtikas produktu tirdzniecības jomā. Lai arī turpmāk nodrošinātu drošas un nekaitīgas pārtikas eksportu, viena no prasībām ir eksportējamo produktu sertifikācija. 

Latvijas priekšlikums ir pēc iespējas vienkāršot sertificēšanas procedūru,” teica Jānis Dūklavs. Savukārt vēstniece norādīja, ka viena no vēstniecības prioritātēm ir uzlabot ekonomiskās attiecības ar Latviju, līdz ar to vēstniecība ir gatava palīdzēt Latvijas uzņēmējiem veikt sarunas ar ASV attiecīgajām sertifikācijas institūcijām.

Tāpat Jānis Dūklavs informēja vēstnieci par Zemkopības ministrijas darbības prioritātēm, kā būtiskāko minot dažādu atbalsta veidu nodrošināšanu Latvijas uzņēmumiem, kuri Krievijas noteiktā embargo dēļ cietuši zaudējumus. Kā nozīmīgu pasākumu kopumu zemkopības ministrs norādīja ražošanas un mārketinga veicināšanu produktiem ar augstu pievienoto vērtību un jaunu tirgu apgūšanas iespējas. 

Zemkopības ministrs ar vēstnieci pārrunāja arī abu valstu izglītības iestāžu sadarbību, kā pozitīvu piemēru minot nesen noslēgto sadarbības līgumu starp Latvijas lauksaimniecības universitāti un Merilendas Universitātes Lauksaimniecības koledžu.

ASV ir viens no Latvijas nozīmīgākajiem tirdzniecības partneriem starp trešajām valstīm – 2014. gadā uz ASV tika eksportēti Latvijas lauksaimniecības, pārtikas un zivsaimniecības produkti 24,6 miljonu eiro vērtībā. Pēdējos gados kopējā tirdzniecības bilance ar lauksaimniecības un zivsaimniecības produktiem ir saglabājusies pozitīva. Galvenie produkti, ko Latvija eksportē uz ASV, ir stiprie alkoholiskie dzērieni, zivju konservi, kā arī šokolāde. Bet no ASV visvairāk importētie produkti ir alkoholiskie dzērieni (viskijs, vīns u.c. alkoholiski dzērieni), augļi un rieksti, zivis.


Viktorija Kalniņa

  

Vēl ziņas

Narvesen īpašnieki iegādājas ātrās apkalpošanas kafejnīcu ķēdi ar preču zīmi Caffeine
Ēdienu brošura un tūrisma karte -Livonijas garša
Vairāk nekā 40 pasākumi un brīnumains feju skvērs Birštonā
Izbaudi svētkus Viļņā - sešas iespējas
Katrs desmitais Latvijas uzņēmējs pretlikumīgas peļņas gūšanas dēļ ir gatavs apzināti kropļot konkurenci


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts