Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

07.03.2013

Jameson īru viskijs uzsauc vērienīgākās Svētā Patrika dienas svinības Latvijā

Ik gadu 17. martā visas pasaules uzmanības centrā ir Īrija, kurā tiek svinēti vieni no iespaidīgākajiem īru nacionālajiem svētkiem – Svētā Patrika diena. Leģenda vēsta, ka pirms daudziem gadsimtiem tieši bīskaps Patriks tolaik par pagānu salu dēvētajā Īrijā ieviesis kristietību, kā arī padzinis visas čūskas. 

Vēl kāda leģenda stāstu papildina, apgalvojot, ka tieši ar trejlapu āboliņa palīdzību Īrijas aizbildnis skaidrojis Svēto Trīsvienību, tādēļ gan pats āboliņš, gan arī zaļā krāsa kļuvusi par Svētā Patrika un visas valsts simbolu. 


Lai arī Svētā Patrika diena ir Īrijas svētki, to atzīmē arī citviet pasaulē – tostarp Amerikas Savienotajās Valstīs, Jaunzēlandē, Austrālijā, Kanādā un citviet, kur notiek dažādi šai dienai veltīti festivāli. 

Šogad īru tradicionālais viskijs Jameson uzsauc vērienīgāko Svētā Patrika dienas ballīti arī Latvijas iedzīvotājiem, pasākuma programmā piedāvājot kā īru nacionālo mūziku un dejas, tā arī pašmāju māksliniekus vēl neredzētā ampluā.


Zīmola Jameson Svētā Patrika dienas ballīte notiks šā gada 16. martā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā (Uzvaras bulvāris 2A, Rīga), un to atklās Īrijas vēstnieks Latvijā Eidans Kirvans (Aidan Kirwan). 

Svētā Patrika dienas svinības nav iedomājamas bez īru tradīciju godināšanas, tādēļ pasākumā piedalīsies īru deju studija Ceili rue un īru folkmūzikas grupa Duan Alta. Uz skatuves kāps arī pašmāju grupa Astro’n’out, savukārt par dejām visa vakara garumā rūpēsies dīdžeji Artis Volfs, Egons Reiters un Toms Grēviņš. 


Ielūgumus uz lielāko Svētā Patrika dienas ballīti Latvijā iespējams iegūt, sekojot viskija Jameson lapai portālā draugiem.lv vai meklējot Jameson komandu Rīgas veikalos un bāros. Vairāk informācijas par ielūgumu saņemšanu uz grandiozajām svinībām meklējiet vietnē www.jamesonuzsauc.lv!Laura Zatlere

  

Vēl ziņas

Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai
Veiksmīgi noritējis seminārs Somijas medijiem un tūrisma nozares pārstāvjiem
Ir nācis klajā pirmais MICHELIN ceļvedis Latvijā


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts