Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

08.06.2011

Jacob’s Creek saņem zelta godalgas starptautiskos vīna konkursos

Jacob’s Creek vīni saņēmuši zelta godalgas starptautiskos vīnu konkursos Concours Mondial 2011 Briselē un International Wine Challenge 2011 Londonā.

Arvien biežāk Jacob’s Creek vīni tiek atzinīgi novērtēti pasaules ietekmīgākajos vīna konkursos. Concours Mondial un International Wine Challenge ir vieni no nozīmīgākajiem un prestižākajiem konkursiem vīnu industrijā, kas ik gadu izvērtē un apbalvo kā jaunus, tā arī jau pārbaudītus labāko pasaules vīnu šķirnes un zīmolus. No Latvijā pieejamajiem vīniem īpašo zelta (Grand Gold) godalgu saņēmis Jacob’s Creek Shiraz Cabernet 2008, un zelta (Gold) godalgas saņēmuši Jacob’s Creek Reeves Point Chardonnay 2005 un Jacob’s Creek Johann Shiraz Cabernet 2005 vīni.

Turklāt Jacob’s Creek vīni saņēmuši vairākas sudraba un bronzas medaļas par Jacob’s Creek Chardonnay Pinot Noir un Jacob’s Creek Sparkling Rose.

Jacob’s Creek vīnu oficiālā izplatītāja Pernod Ricard Latvia mārketinga vadītāja Helēna Zakmane stāsta: "Mēs esam priecīgi un lepni par paveikto, parādot pasaulei Austrālijas vīnu īpašo izcelsmi un kvalitāti. Šādu konkursu godalgas nozīmē pasaules četru kontinentu vīna industrijas speciālistu atzinību starp vairāk nekā 5000 vīnu zīmolu, kas ir apstiprinājums Austrālijas vīnu gatavošanas tehnoloģiju izcilībai."

Concours Mondial 2011 starptautiskais vīnu konkurss, kas dibināts 1994.gadā, ir zināms kā pasaules vīna čempionāts ar vairāk nekā 7000 pārstāvēto produktu. Konkursa žūrijā ir īpaši izvēlēti vīna speciālisti un eksperti no četrdesmit pasaules valstīm.

International Wine Challenge 2011 tiek rīkots jau vairāk nekā divdesmit piecus gadus, un šajā laikā tas ir kļuvis par starptautiski atzītu un nozares profesionāļu novērtētu ikgadēju pasākumu, kura ietvaros žūrija novērtē vīnu ar aizsietām acīm pēc tā šķirnes piederības konkrētajam reģionam un vīna kvalitātes. 

Jacob's Creek
Jacob’s Creek pirmsākumi meklējami 1847. gadā, kad bavāriešu izcelsmes ieceļotājs Johans Gramps (Johann Gramp) iekopa pirmo vīna dārzu Barossa ielejā, Jacob’s Creek laukos. Savukārt 1976. gadā Austrālijas tirgotavās un vīna sarakstos parādījās jauns Shiraz Cabernet Malbec vīns, kas tika iegūts no 1973. gada vīnogu ražas. Tas bija nosaukts teritorijas vārdā, kurā atradās vīna dārzs, - Jacob’s Creek.

Nākamo gadu laikā šis nezināmā vīna nosaukums kļuva par ikdienā bieži lietotu vārdu, tādējādi kļūstot par vienu no Austrālijas populārākajiem sarkanvīniem un ieviešot izmaiņas līdzšinējā vīna kultūrā uz visiem laikiem. Jacob’s Creek vīni guva aizvien lielāku popularitāti, ar laiku iekarojot arī eksporta tirgus. 1993. gadā Jacob’s Creek zīmola panākumi tika atzīti starptautiskā mērogā, un 2005. gadā Jacob’s Creek kļuva par Austrālijas populārāko vīna zīmolu.

Jacob’s Creek ražotājs Orlando Wines ir viens no Austrālijas vecākajiem vīna namiem un Pernod Ricard struktūrvienība, kas ir viens no pasaulē vadošajiem vīna un spirtoto dzērienu ražotājiem. Tā darbības filozofija – iespējami augstāka kvalitāte apvienojumā ar pieņemamu cenu – ir virzījusi uzņēmumu daudziem starptautiskajiem apbalvojumiem, ko saņēmuši Jacob’s Creek vīni. Jacob’s Creek ir pats eksportētākais pudelēs pildītais Austrālijas vīns.

Par Pernod Ricard
Pernod Ricard grupa izveidota 1975.gadā, apvienojoties diviem nozares uzņēmumiem. Tā ir ilgstoši un veiksmīgi attīstījusies, pievienojot savam produktu portfolio arvien jaunus zīmolus. Grupā strādā aptuveni 18 000 darbinieku 70 pasaules valstīs.

Pernod Ricard piederošais portfolio sastāv no prestižākajiem sektora zīmoliem: Ballantine’s, Chivas Regal un The Glenlivet skotu viskijiem, Jameson īru viskija, Martell konjaka, Havana Club ruma, Beefeater džina, Kahlua un Malibu liķieriem, Mumm un Perrier-Joüet šampaniešiem, kā arī Jacob’s Creek un Montana vīniem.

Pernod Ricard konsekventi īsteno stingru korporatīvās sociālās atbildības politiku un atbalsta saprātīgu alkohola patēriņu, lai izvairītos no tā nepareizas lietošanas un kaitīgas ietekmes.

SIA Pernod Ricard Latvia ir starptautiskā holdinga Pernod Ricard pārstāvniecība Latvijā. Uzņēmums dibināts 1998. gadā 7. jūlijā un šo vairāk nekā divpadsmit gadu laikā ir iekarojis stabilu pozīciju premium alkohola tirgū Latvijā.


Diāna Dzene,
P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības

  

Vēl ziņas

Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē
Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts