Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

18.03.2013

Izvēlēti seši Latvijas finālisti cīņai par Labāko darbu pasaulē

Vesels gads, kas aizrit pārsteidzošu pārmaiņu kaleidoskopā, ik mēnesi viesojoties kādā citā pasaules malā – sākot no bezrūpīgās ruma dzimtenes Kubas un mākslinieku komūnas Vācijas galvaspilsētā Berlīnē un beidzot ar krāšņo karnevālu un skarbās graustu rajonu dzīves iepazīšanu Riodežaneiro, kā arī mēnesi gara brauciena izbaudīšanu Transsibīrijas ekspreša maršrutā. 


Tieši tik daudzveidīgs, vilinošs un neparasts ir piedzīvojums, uz kuru patlaban pretendē seši Latvijas pārstāvji zīmola Havana Club starptautiskajā projektā Gap Year. 

Divu mēnešu laikā iespējai pretendēt uz Labāko darbu pasaulē pieteikušies 40 latvieši, ievietojot konkursam veidotos videofailus portāla Draugiem.lv Havana Club profilā. 

Pieteikumu augšupielāde, kā arī skatītāju balsojums noslēdzās ceturtdienas naktī, savukārt Latvijas konkursa organizatori vakar sāka saņemto pieteikumu izskatīšanu un labāko kandidātu noteikšanu.

Pirmo trīs pretendentu vietu Latvijas finālā nodrošinājis Draugiem.lv lietotāju balsojums, kurā ar pārliecinošu balsu skaitu iekļuvuši trīs jaunieši – Robijs Trankalis, Mārcis Pļaviņš un Valters Mirkšs. Savukārt žūrijas atlasīto kandidātu vidū ir Dārta Romānova, Ēriks Palkavnieks un Juris Ikaunieks. Ar sešiem Latvijas finālistiem īpaši atlasīta žūrija veiks intervijas angļu valodā, izvēloties vienu pārstāvi – atraktīvāko, komunikablāko un entuziastiskāko kandidātu, kurš dosies piecu dienu ilgā ceļojumā uz Havanu, lai piedalītos konkursa vispasaules finālā. 

Finālā Kubā, kur sapulcēsies 20 pārstāvji no visas pasaules, katras valsts uzvarētājam būs jāveido neliels videomateriāls par Havanu un to, kas Kubas galvaspilsētu padara par tik spilgtu un izcilu vietu. 


Videodarbus vērtēs žūrija, izvēloties vienu uzvarētāju, kurš turpmāko gadu ar Havana Club atbalstu apceļos pasauli. Konkursa uzvarētājam tiks nodrošināta ne tikai apmaksāta ceļošana un dzīvošana dažādās pasaules vietās, bet arī ikmēneša alga 2000 eiro apmērā par bloga uzturēšanu un dalīšanos savā pieredzē ar cilvēkiem visā pasaulē.

Latvijas žūrijas sastāvs, kā arī interviju norises laiks tiks precizēts nākamnedēļ. 

Kas sagaida uzvarētāju? 
Sapņu darba ieguvēja pirmā pieturvieta jau šā gada jūlijā būs ruma Havana Club dzimtene Havana, kur veiksminieks tiks trenēts augstākās klases bārmeņu prasmēs plaši pazīstamos vietējos bāros, piemēram, Bodeguita del Medio un Floridita. 


Vienlaikus konkursa uzvarētājs iepazīs vietējo iedzīvotāju ikdienas dzīvi, kā arī varēs piedalīties Festival de Santiago de Cuba, kas norisinās jūlija beigās.

 Pēc krāšņās pieredzes Kubā uzvarētājs ceļos uz Londonu, kur piedalīsies Notinghilas karnevālā, savukārt septembrī Labākais darbs pasaulē piedāvās lielisku pieredzi Barselonā, kur uzvarētājs festivāla Festa Major de Gracia – nedēļu gara kultūras, mūzikas un mākslas piedzīvojuma – laikā mitināsies kādā vietējā ģimenē.

Rudenī ceļotājs mitīs mākslinieku komūnā Berlīnē un piedalīsies tās ikgadējā mākslas forumā – Art Forum Berlin. Savukārt pēc tam veiksminiekam būs iespēja doties tūrē kopā ar džeza apvienību, Kanādā apmeklējot Toronto, Vankūveru un Niagāras ūdenskritumu, savukārt decembris tiks pavadīts Japānā, izbaudot izslavēto Tokijas nakts dzīvi. Uzsākot 2014. gadu, ceļotājs nokļūs Austrālijā, apmeklējot vienu no dinamiskākajām pilsētām šajā pasaules daļā – Melburnu, kur būs iespēja baudīt Austrālijas tradicionālos ēdienus un šī kontinenta ikdienu. 

Savukārt pašā karstākajā karnevālu sezonā sapņu darbs palīdzēs ceļojumu blogerim nokļūt Riodežaneiro – pasaules karnevālu galvaspilsētā, turklāt uzvarētājam būs iespēja dzīvot un strādāt tās pašā sirdī, taču vienlaikus iepazīt arī pilsētas otru pusi – graustu rajonus (favelas).

 Galvu reibinošai un krāšņai pieredzei Brazīlijā sekos Valparaiso pilsēta Čīlē, kas pazīstama ar ielu mākslu un grafiti, savukārt tālāk ceļš vedīs uz Argentīnas galvaspilsētu Buenosairesu, kurā uzvarētājam tiks dota iespēja pilnveidot savas fotografēšanas prasmes. 

Pavasarī ceļotājs atgriezīsies Eiropā, apmeklējot pasaulē romantiskāko pilsētu – Parīzi. Mēneša garumā tiks baudīta pilsētas kultūra, gan apmeklējot džeza festivālu, gan skatoties filmas Urban Film Festival ietvaros. 

Sapņu darba ekspedīcija noslēgsies ar braucienu leģendārajā Transsibīrijas ekspresī, kurā ceļojumu blogeris dosies no Maskavas līdz pat Pekinai. Ceļojuma laikā tiks šķērsotas vairākas valstis, kā arī sastaptas daudzas vietējās kopienas. 
Laura Zatlere


  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts