Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

23.02.2017

Izstādes “Gulfood 2017” Latvijas stendu Dubaijā, apmeklēs Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs apmeklēs Latvijas ražotāju kopstendu pārtikas un viesmīlības izstādē “Gulfood 2017”, kas norisināsies Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), no 2017.gada 26.februāra līdz 2.martam. 

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Dubaijā plāno tikties ar AAE klimata pārmaiņu un vides ministru Dr.Tani Ahmedu al Zejudi (H.E Dr.Thani Ahmed Al Zeyoudi), lai pārrunātu lauksaimniecības un pārtikas produktu tirdzniecības veicināšanu un sadarbības stiprināšanu, kā arī parakstītu saprašanās memorandu par abu valstu sadarbību lauksaimniecībā. Jānis Dūklavs iecerējis tikties arī ar vairākām citām atbildīgām lauksaimniecības un pārtikas nozares amatpersonām, lai runātu par iespējām veicināt savstarpējo tirdzniecību ar lauksaimniecības un pārtikas, tostarp arī ar Latvijas halal pārtikas produkciju. 

“Sadarbība starp Latviju un Apvienotajiem Arābu Emirātiem kļuvusi intensīvāka, un es saskatu labu potenciālu ne vien tirdzniecībā, bet arī sadarbībā citos ar lauksaimniecību, zivsaimniecību un kokrūpniecību saistītajos jautājumos,” uzskata zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. “Mūsu uzņēmēju interese par šo reģionu ir nozīmīgi palielinājusies, un izstāde “Gulfood” ir lieliska iespēja klātienē parādīt mūsu ražojumus kā ierosmi biznesa saišu veidošanai.” 

Latvija atsāka piedalīšanos Dubaijas izstādē “Gulfood” pirms četriem gadiem, un šajā laikā dalībnieku skaits Latvijas kopstendā vairākkārt audzis – no sešiem līdz 25 uzņēmumiem šogad. Arī kopstenda platība krasi palielinājusies – no 30 kvadrātmetriem 2014.gadā līdz 201 kvadrātmetram 2017.gadā. Visus gadus nacionālā kopstenda organizēšanu uzņēmies Agroresursu un ekonomikas institūts, AREI (bijušais Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūts, LVAEI). Latvijas kopstendā izstādē “Gulfood 2017” būs eksponēta mūsu piena, gaļas, zivju, olu produkcija, saldumi, dzērieni un dabas veltes. 

Zemkopības ministrija un AREI, īstenojot programmu par atbalstu tirgus veicināšanai, lai palielinātu un dažādotu Latvijas lauksaimniecības un pārtikas preču eksportu, ar līdzfinansējumu atbalsta Latvijas uzņēmēju piedalīšanos Latvijas kopstendā. Šogad AREI, sadarbojoties ar Latvijas Zivrūpnieku savienību un izmantojot zivrūpniekiem pieejamo Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda atbalstu, organizēja nacionālo kopstendu arī zivrūpnieku dalībai izstādē “Gulfood 2017”

“Gulfood” ir viena no pasaules vērienīgākajām pārtikas ražotāju izstādēm. “Gulfood” 2017.gadā pārtikas uzņēmējiem durvis vērs jau 22.reizi. Šeit piecu dienu garumā tiksies pārtikas ražotāji no 120 pasaules valstīm, produkciju eksponēs pieci tūkstoši dalībnieku astoņos pārtikas sektoros, kopā aizņemot 120 tūkstošus kvadrātmetru platības. 


Uzņēmumi, kuri piedalās izstādē “Gulfood 2017” Dubaijā

1. Zemkopības ministrija 
2. SIA “Kārumu fabrika” 
3. SIA “Felici” (Musli Graci)
4. AS “Dobeles dzirnavnieks” 
5. SIA “Lat Eko Food” (Rūdolfs)
6. SIA „Markol” (Zaķumuižas ūdens) 
7. SIA "Rāmkalni Nordeco" 
8. SIA “Pērnes L” (Long Chips)
9. AS “Tukuma piens” (Baltais) 
10. AS "Jaunpils Pienotava" 
11. SIA “Ilgezeem” (Iļģuciema kvass)
12. SIA “Gaļas pārstrādes uzņēmums Nākotne” 
13. AS “Smiltenes piens" 
14. SIA “Cido Grupa” 
15. SIA “Apsara” 
16. SIA “CCF Baltija” 
17. SIA “Limbažu Siers” 
18. SIA “Rocket Bean Roastery” 
19. SIA “Cēsu gaļas kombināts” 
20. SIA “BioMeat” 
21. SIA "Balticovo"
22. Biedrība “Latvijas Zivrūpnieku savienība” 
23. SIA “Gamma” 
24. SIA “Karavela” (Kaija)
25. AS “Brīvais Vilnis” 


Rūta Rudzīte

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts