Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

07.09.2011

Izstādē “Riga Food 2011” paziņo maizes kvalitātes konkursa rezultātus

16. starptautiskajā pārtikas izstādē “Rīga Food 2011” 7. septembrī tika paziņoti maizes kvalitātes konkursa rezultāti, kā arī pasniegti “Riga Food 2011” diplomi un Latvijas Maiznieku biedrības medaļas kvalitatīvas maizes ražotājiem.

Konkursa mērķis ir popularizēt maizes izstrādājumus un veicināt to lietošanu uzturā, izcelt Latvijas augstākās kvalitātes maizes ražotājus, kā arī veicināt augstas kvalitātes maizes izstrādājumu ražošanu.

Maiznieku dalība maizes kvalitātes konkursā pieaug. Šogad konkursam pieteicās 15 maizes ceptuves (par 3 ceptuvēm vairāk nekā pērn) un kopumā tika izvērtēti 45 paraugi (par 9 paraugiem vairāk kā pērn).

Jau trešo gadu pēc kārtas maizes konkursā paraugus vērtēja pēc starptautiski atzītas sensorās metodes, kas paredz noteikt katra atsevišķa produkta kvalitāti. Turklāt šogad netika izdalītas arī kategorijas – konkursam varēja pieteikt gan saldskābmaizi, gan kviešu, rudzu vai jaukto miltu maizes, kā arī maizes ar sēklām, graudiem, klijām vai citām piedevām.

Pēc žūrijas vērtējuma zelta diplomi un medaļas par izcilu maizes kvalitāti tika piešķirti 15 maizes paraugiem, sudraba diplomi un medaļas par ļoti labu kvalitāti - 23 maizes paraugiem, savukārt bronzas diplomi un medaļas par labu kvalitāti – 6 maizes paraugiem.

Uzvarētājus sveica zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Latvijas Maiznieku biedrības valdes priekšsēdētājs Kārlis Zemešs, BT 1 ģenerāldirektors Viesturs Tīle, AS „Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils, kā arī Latvijas Maiznieku biedrība un citi sadarbības partneri.

AS “Hanzas Maiznīcas” saņēma zelta diplomu par “Kuršu sēklu maizi”, kā arī sudraba diplomus par “Kuršu rudzu maizi” un “Kungu baltmaizi”.

SIA “Fazer Maiznīcas” saņēma sudraba apbalvojumus par “Druva Mākoņmaize” un “Fazer Gardā baltmaize”, kā arī bronzas apbalvojumu par “Druva Māras rudzu maize”.

SIA “Iļģuciema maiznīca konditoreja” saņēma zelta apbalvojumus par “Tiroles maize”, savukārt bronzas apbalvojumu - par “Ciabata ar tomātiem un baziliku” un “Ciabata Natture”.

SIA “Dona” saņēma sudraba apbalvojumus par trīs produktiem – “Saldskābā maize”, “Rudzu maize” un “Piena baltmaize”.

SIA “Lāči” saņēma zelta apbalvojumu par “Īsta rupjmaize”, kā arī sudraba apbalvojumus par “Īsta baltmaize” un “Gaišā augļu maize”.

SIA “Saldus maiznieks” saņēma bronzas apbalvojumu par “Zemnieku rudzu maize”.

AS “LPB Priekules maizes ceptuve” saņēma zelta apbalvojumu par maizi “Druviena”, kā arī bronzas apbalvojumu par maizi “Kukulītis”.

SIA “Baltās Naktis” saņēma sudraba apbalvojumu par “Ķekavas rudzu maize ar sēkliņām”.

SIA “N.Bomja maiznīca “Lielezers”” saņēma zelta apbalvojumu par “Svētku maize” un “Meža rausis”, kā arī sudraba apbalvojumu par “Kviešu saldskābā maize”.

AS “Balvu maiznieks” saņēma trīs sudraba apbalvojumus – par “Mājas batons”, “Artavas rudzu maize” un “Kates saldskābmaize”.

SIA “Maiznīca Flora” saņēma zelta apbalvojumus par “Kliju maize” un “Brokastu maizītes”, kā arī bronzas apbalvojumu par “Raganas rupjmaize”.

SIA “Kuldīgas RPB Maizes ceptuve” saņēma zelta apbalvojumus par “Garšīgā rudzu maize”, kā arī sudraba apbalvojumus par “Kuldīgas baltmaize” un “Bandavas saldskābmaize”.

SIA “Madonas patērētāju biedrība” ražotne “Madonas maiznieks” saņēma divus sudraba apbalvojumus – par baltmaizi “Labrīt” un “Līgo maizi”.

AS “Roga-Agro” saņēma zelta apbalvojumus par “Rudzu rupjmaize” un “Tradicionālā latviešu rupjmaize”, kā arī sudraba apbalvojumus par “Rudzu saldskābmaize”.

Savukārt ZS „Jaunkalēji” saņēma zelta apbalvojumu par “Kviešu saldskābmaize ar sieru”, kā arī sudraba apbalvojumu par “Rudzu rupjmaize ar speķi un ķiplokiem”

Šogad katrs maizes ražotājs varēja piedāvāt vienu maizes veidu īpašā grupā “Jaunums”, kurā tika vērtēta maize, kas ceptuvē izstrādāta pēdējā pusgada laikā un vēl nav nonākusi tirdzniecībā vai tiek realizēta ne ilgāk kā vienu mēnesi.

Jaunumu kategorijā zelta apbalvojumus saņēma SIA “Iļģuciema maiznīca konditoreja” par “Bagete ar sēkliņām”, SIA N.Bomja maiznīca “Lielezers” par “Sviesta maize” un AS “Roga-Agro” par tostermaizi “Dabastaka”. Savukārt sudraba apbalvojumu saņēma SIA “Lāči” par “Kviešu sēklu maize”, SIA “Saldus maiznieks” par “Kurzemnieku” rudzu maizi un SIA “Madonas patērētāju biedrība” ražotne “Madonas maiznieks” par saldskābmaizi “Plūmīte”.

Kā atzīst Latvijas Maiznieku biedrības valdes priekšsēdētājs Kārlis Zemešs: „Maizes konkurss ir apliecinājums visiem patērētājiem, ka maiznieki ražo augstas kvalitātes produktus un arvien domā par jauniem maizes veidiem, ar ko pārsteigt savus pircējus.”

Konkursu rīkoja Latvijas Maiznieku biedrība sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultāti, Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1. Šogad konkursu finansiāli atbalstīja maiznieku sadarbības partneris AS “Dobeles dzirnavnieks”, kas ir viens no lielākajiem graudu pārstrādes uzņēmumiem Baltijā.

Kā zināms, starptautiskā pārtikas, dzērienu, pārtikas pārstrādes, tehnoloģiju, iepakojuma, sabiedriskās ēdināšanas, viesnīcu un veikalu aprīkojuma un servisa izstāde “Riga Food 2011” notiek 2011. gadā no 7. līdz 10. septembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Izstādi “Riga Food 2011” papildina Gastronomijas festivāls, Alus festivāls, plaša pasākumu, paraugdemonstrējumu un konkursu programma. Vairāk par izstādi www.rigafood.lv


Dace Evardsone-Rimma,
Latvijas Maiznieku biedrības izpilddirektore

  

Vēl ziņas

Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts