Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

10.09.2016

Izstāde „Latvijas vīnogas un vīndarība 2016" 16. un 17. septembrī

16. un 17. septembrī izstādē „Latvijas vīnogas un vīndarība 2016", kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrību, būs apskatāmi vairāk nekā 100 dažādu vīnogu šķirņu paraugi un vērtējami Latvijas ogu vīni.

Šis gads vīnogu audzētājiem ir bijis neparasts. Lai gan vasaras sākums bija silts un vīnogas ziedēja agri, lielās lietavas vasaras otrajā pusē vīnogu audzētājiem radīja dažādas problēmas. Neraugoties uz to, rūpīgas kopšanas un attiecīgās vietas un šķirņu izvēles rezultātā, vīnogas ir nogatavojušās arī šogad.

Izstādes apmeklētājus priecēs plašs vīnogu šķirņu klāsts, ogu paraugi būs no dažādām Latvijas vietām un dažādos apstākļos audzētām vīnogām. Būs apskatāmas gan universālās un galda, gan potenciālās vīna vīnogas. Tāpat arī ogas, kas augušas dārzā, pie ēkas sienas, atklātā laukā vai siltumnīcā. Uzzināsiet, kuras ir izturīgākās, kuras vieglāk audzējamās šķirnes un kuras prasa pastiprinātu uzmanību. Lai arī vīnogu audzēšana Latvijā ir krietni attīstījusies – ogas tiek audzētas daudz lielākās platībās un ražas svars dažviet mērāms pat tonnās –, tomēr piemājas dārza vīnkopībai arī ir sava nozīme un popularitāte vīnogu pievilcības un veselības dēļ.

Dabas muzejā savu veikumu apmeklētājiem izrādīs selekcionāri Gunvaldis Vēsmiņš un Andrāšs Fazekašs, kolekcionāri Gvido Dobelis, Gatis Kužums, Ģirts Miķelsons, Ēvalds Piļka, Edmunds Būmanis, bioloģiskās saimniecības vadītāja Gunta Niedra, Sabiles Vīna kalna kopēja Smaida Dzērve, vīnkopji Mārtiņš Barkāns, Mārtiņš Vāgners kopā ar Valdi Bierānu, kā arī citi vīnogu audzētāji.

Izstādē katru dienu varēs saņemt vīnogu audzētāju konsultācijas šķirņu izvēlē, vīnogu kopšanas un veselības stiprināšanas jautājumos, pasūtīt vīnogu stādus, kā arī iegādāties atsevišķu šķirņu ogas. Blakus zālē būs iespēja iepazīties ar Latvijā audzētu vīnogu un citu ogu vīna paraugiem.Izstādes atklāšana notiks 16. septembrī plkst. 12.00

Latvijas Dabas muzeja konferenču zālē 6. stāvā.

Izstādes darba laiks:

P. – no 12.00 līdz 19.00

S. – no 10.00 līdz 17.00


Laine Karlsone

  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts