Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

22.04.2019

Izsludināta jubilejas festivāla Summertime 2019 – aicina Inese Galante programma

Viens no spilgtākajiem starptautiskajiem festivāliem Latvijā – Summertime – aicina Inese Galante – šovasar no 5. līdz 11. augustam svinēs savu jubileju. Jau 15. gadu pēc kārtas spožākās džeza, rokenrola, balkānu un klasiskās mūzikas zvaigznes pulcēsies uz Dzintaru koncertzāles skatuves, dāvājot visiem festivāla viesiem burvīgus mūzikas svētkus. Tradicionāli šis festivāls, kura mūza ir slavenā operas dīva Inese Galante, kļūs par šī gada vasaras koncertu sezonas kulmināciju Jūrmalā.
 
Festivāla jubilejas gads iezīmēsies ar starptautiski atzītu ārvalstu izpildītāju uzstāšanos. Līdz ar muzikālo žanru daudzveidību, mūziķi iepriecinās klausītājus ar sev raksturīgo māksliniecisko harizmu un unikāliem koncertu šoviem.
 
Pirmajā dienā, 5. augustā, festivāla Summertime – aicina Inese Galante grandiozā atklāšanas koncertā šogad uzstāsies spožais kolektīvs no ASV – Hypnotic Brass Ensemble, kurš pasaules slavu iemantojis pateicoties tā dalībnieku neticamajai enerģijai. Kritiķi viņu mākslu dēvē par "mūziku tagad, šajā brīdī", bet publika visos pasaules kontinentos – no Ņujorkas Carnegie Hall līdz pat leģendārajam džeza klubam Ronnie Scott's Londonā, nemainīgi pavada grupas koncertus ar nerimstošiem aplausiem.
 
Otrajā dienā, 6. augustā, Dzintaru koncertzālē izskanēs dedzīgi latīņamerikas mūzikas ritmi un īpašas džeza interpretācijas "kolumbiešu stilā" grupas Puerto Candelaria koncertā, kas klausītājiem Baltijā sniegs pilnīgi jaunu un nebijušu mūzikas šovu. Virtuozi no saulainās Kolumbijas ir plaši pazīstami arī ārpus savas dzimtenes robežām. Grupas dalībnieku apbrīnojamā enerģija visos pasaules kontinentos ceļ kājās dažāda vecuma koncertu apmeklētāju tūkstošus, liekot tiem dejot Jazz a lo Colombiano ritmos un sapņot par mūžīgu vasaru.
 
7. augustā Emirs Kusturica – izcilais Serbijas mūziķis – kopā ar grupu The No Smoking Orchestra klausītājus priecēs trešajā festivāla dienā. Ar dedzīgo rokenrola, Balkānu pankroka, folkdžeza, čigānu motīvu, turku maršu un aziātisko melodiju sajaukumu Kusturica savas dzimtenes kultūras kodu nodod tālāk pārējai pasaulei. Nav šaubu, ka šajā vakarā klausītājus pārklās dzirkstošā Balkānu enerģija pozitīvu emociju vilnī.
 
8. augustā skatītāji baudīs spilgtu, emocionālu un izteiksmīgu harizmātiskā šovmena un dziedātāja no Lielbritānijas – Stīvena Ridlija uzstāšanos. Savos 29 gados Stīvenam ir izdevies iekarot pasaules vadošās mūzikas skatuves, nopelnot starptautisku mūzikas kritiķu un publikas atzinību.
 
9. augustā, pēc vairākkārtējiem festivāla viesu lūgumiem, Summertime – aicina Inese Galante organizatori jau atkal aicinājuši klausītāju mīluli, pasaulslaveno džeza mūziķi – Daniilu Krāmeru, kurš šogad uzstāsies tandēmā ar Denisu Mažukovu – vienīgo mūziķi Krievijā, kam bijis tass gods ierakstīt albumu leģendārajā ierakstu studijā Sun Records Memfisā – rokenrola dzimšanas vietā. Izpildītāji ir sagatavojuši Jūrmalas klausītājiem unikālu koncertprogrammu "Jazz'n'Roll uz divām klavierēm", kurā virtuozi apvienos džezu un rokenrolu.
 
Intīmajā Dzintaru koncertzāles Mazās zāles atmosfērā, koncertu 10. augustā, īpaši novērtēs labākās pasaules klasiskās mūzikas cienītāji. Festivāla patronese Inese Galante ir sarūpējusi unikālu koncertu, iedvesmojoties no mīlestības pret Jūrmalu, klausītājiem un mākslas. Šī vakara ietvaros operas dīva uzstāsies ar Vīnes operas solistu Martinu Ahraineru un filigrānas klavierspēles tehnikas īpašnieci – Grētu Erharteri-Sargsjanu no Austrijas.
 
Šīs dienas turpinājumā Lielajā Dzintaru koncertzāles zālē pirmo reizi Latvijā norisināsies jaunās un spilgtās džeza zvaigznes, dziedātājas no Francijas – Kamila Berto koncerts, kuras spilgtais tēls pilnībā atbilst viņas drosmīgajai mūzikai. Koncerta "Parīze – mana mīlestība" klausītājiem šī neticami enerģiskā un valdzinošā māksliniece, kas tiek salīdzināta ar Edīti Piafu,  dāvās izjustas, cēlsirdīgas, aizkustinošas un romantiskas kompozīcijas.
 
11. augustā, tradicionālajā gala koncertā Gala Galante noslēgsies Summertime – aicina Inese Galante mūzikas svētki, uz vienas skatuves pulcējot gan latviešu, gan ārvalstu zvaigznes, gan arī jaunos talantus: baritonu no Vīnes operas Martinu Ahraineru, spilgto pianisti Grētu Erharteri-Sargsjanu no Austrijas, slaveno kontrtenoru Sergeju Jēgeru un dziedātāju Intaru Busuli no Latvijas, Krievijas šovmeņus un klavierspēles ģēnijus – Daniilu Krāmeru un Denisu Mažukovu, apburošo franču mūsdienu džeza dziedātāju Kamilu Berto un citus pasaules mēroga mūziķus.
 
Inese Galante, festivāla Summertime patronese:
 
"Jau 15 gadus, gadu no gada, mēs Jūrmalai sniedzam gaišus mūzikas svētkus un kopā ar saviem uzticīgajiem viesiem no visas pasaules baudām spilgtus un talantīgus pasaules slaveno mūziķu priekšnesumus. Tā ir neaprakstāma laime – ik reizi zālē redzēt smaidīgas sejas. Un es esmu laimīga, ka varu dalīties ar šīm spilgtajām sajūtām ar katru no mūsu koncertu viesiem."
 
Biļetes uz festivālu Summertime – aicina Inese Galante pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī mājas lapā www.bilesuparadize.lv. Vairāk informācijas par festivāla programmu atradīsiet mājas lapā www.festivalsummertime.com.  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts