Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

17.04.2012

Izglītos par ūdens nozīmi cilvēka organismā

Dzeramā ūdens zīmola „Vichy” veiktajā pētījumā atklājies, ka gandrīz 63% iedzīvotāju, tostarp 69% jauniešu vecumā no 15 līdz 19 gadiem dienas laikā izdzer nepietiekamu ūdens apjomu, tādējādi pakļaujot veselību saslimšanas riskiem. Turklāt no aptaujātajiem tieši jauniešu vidū ir lielākais īpatsvars (16%), kuri atzinuši, ka dienā izdzer mazāk nekā 0,5 litrus ūdens. Tāpat liela daļa aptaujāto nemaz nezina, kāds ir dienā ieteicamais ūdens daudzums.
A/s „Aldaris” komunikāciju direktore Laura Krastiņa: „Jau līdz šim esam piedalījušies dažādās skolu programmās, bet ikdienā tik ļoti nozīmīgajai ūdens tematikai pievēršamies pirmo reizi. Mums ir īpašs gandarījums, ka kopā ar Latvijas Diētas ārstu asociācijas priekšsēdētāju Andi Brēmani izdevies izstrādāt izglītojošu lekciju saturu skolēniem, savukārt aizraujošāku un saistošāku to palīdzēs padarīt arī Latvijas sieviešu basketbola izlases spēlētājas. Atkarībā no skolu izrādītās intereses par lekciju norisi apsveram iespēju lekciju ciklu turpināt arī nākamā mācību gada sākumā.”
Skolēniem lekcijas par ūdens nozīmi vadīs „Vichy” Ūdensvīrs, kurš atraktīvā veidā skolēnus informēs, kāpēc ūdens ir svarīgs cilvēka organismā, kādas ir pazīmes, ja organismā sāk trūkt ūdens, kā arī par to, kādas ir sekas, ja organismam pietrūkst ūdens. Tāpat skolēni tiks izglītoti par ūdens kvalitāti.
Lai stāstītu par to, cik svarīgi ir dzert ūdeni sportošanas laikā, lekcijās piedalīsies arī Latvijas sieviešu basketbola izlases spēlētājas un kandidātes, kuras ne tikai dalīsies savā pieredzē par ūdens nozīmi fizisko aktivitāšu laikā, bet arī vadīs bērniem dažādas veiklības spēles.
Latvijas Diētas ārstu asociācijas priekšsēdētājs Andis Brēmanis: „Skolēni mūsdienās ir fiziski ļoti aktīvi un noslogoti, tāpēc viņiem jo īpaši ir svarīgi dienā izdzert ieteicamo ūdens daudzumu – vismaz 1,6 litrus. Ja dienā netiek uzņemts pietiekams ūdens daudzums, skolēniem var būt grūtības ar koncentrēšanos mācībām, ātrāk iestājas nogurums, trūkst enerģijas fiziskām aktivitātēm. Pētījuma rezultāti atklāj, ka skolas vecuma jaunieši dienā neizdzer pietiekamu ūdens daudzumu un nav informēti, cik daudz dienā ir jādzer, tāpēc viņiem šādas lekcijas būs ļoti noderīgas."
Lekcijas laikā skolēni ne tikai varēs klausīties „Vichy” Ūdensvīra stāstījumā, bet arī paši demonstrēs savas zināšanas par ūdeni. 
Šajā pavasarī „Vichy” Ūdensvīrs ar Latvijas izlases basketbolistēm viesosies kopumā 15 skolās visos Latvijas reģionos. Pirmā lekcija notiks 19. aprīlī, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā, un tajā „Vichy” Ūdensvīram palīdzēs Latvijas sieviešu basketbola izlases kandidāte Ieva Krastiņa.
Lekcijas par ūdeni skolās notiks, pamatojoties uz 2011. gadā Veselības ministrijā parakstīto sadarbības memorandu starp Latvijas Pārtikas uzņēmēju federāciju (LPUF) un Latvijas Bezalkoholisko dzērienu uzņēmēju asociāciju (LBDUA), kurā paredzēts uzņēmumu atbalsts ministrijas veiktajiem pasākumiem bērnu veselības uzlabošanā un sabiedrības izglītošanā par sabalansētu uzturu un aktīvu dzīvesveidu.
Dzeramā ūdens zīmolu „Vichy” pārstāv A/S „Aldaris”, kas šopavasar dzeramā ūdens „Vichy” ražošanā ieviesis jaunu tehnoloģiju, piedāvājot vēl kvalitatīvāku un veselīgāku dzeramo ūdeni, kam pievienoti sudraba joni. „Aldaris” ir „Carlsberg” grupas uzņēmums, un tā produktu portfelī ir aptuveni 40 dažādu dzērienu, kas pārstāv piecas grupas – alu, dzeramo ūdeni, alkoholiskos kokteiļus, bezalkoholiskos dzērienus un enerģijas dzērienus.


Laura Krastiņa,

  

Vēl ziņas

Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!
Mājas Kafejnīcu Dienas sākas 29. jūnijā!
Kā pareizi un droši pagatavot Līgo svētku maltīti uz ugunskura: praktiski padomi un receptes
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Restorāna “Hercogs” šefpavārs Andris Rūmītis Jāņos iesaka eksperimentēt ar jaunām garšām


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts