Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

09.12.2018

Izbaudi svētkus Viļņā - sešas iespējas

Decembris tiek aizvadīts svinīgās gada nogales gaidās, visapkārt jūtama rosība, dekorācijas un mūzika īpaši papildina svētku noskaņu. Meklējot jaunas sajūtas un iespējas, vērts paraudzīties, ko piedāvā tuvākie kaimiņi. Arī tepat - tuvajās ārzemēs - iespējams izbaudīt svētku gaidīšanas laiku un svinības. Ko šajā gada nogalē būtu vērts apmeklēt un apskatīt Lietuvas galvaspilsētā Viļņā?


1. Īpašā Ziemassvētku egle Katedrāles laukumā – svētku noskaņas sirds.
Svētku gaidīšanas laiks Viļņā sākas ar Ziemassvētku egles izgaismošanas ceremoniju, kas šogad notiks 1. decembrī plkst. 19.00. Paredzēts bezmaksas koncerts, gaismiņu iedegšana, tradicionālā Ziemassvētku tirdziņa atklāšana, smaržu, gaismu un skaņu kokteilī aizkustinot apmeklētājus.  Aizvadītajā gadā Viļņas Ziemassvētku egle tika izvirzīta Eiropas skaistākās egles titulam, un šogad pilsētas saimnieki sola sarūpēt ko vēl iespaidīgāku.
Plašāka informācija: http://www.vilnius-tourism.lt/en/ka-patedyti/rekomenduojame/gruodzio-renginius-vilniuje/

2. Viļņas Ziemassvētku skrējiens aicina sportiskos
16. decembrī jau 43. reizi notiks Viļņas Ziemassvētku skrējiens, pulcējot skriešanas entuziastus 3, 6 vai 12 km distancēs. Mazākajiem tiek piedāvāta arī 200 m Bērnu distance. Šī ir ne tikai lieliska iespēja izkustēties svaigā gaisā, bet arībaudīt svētku rotā tērpto pilsētu, līkumojot pa Viļņas ielām.  Plašāka informācija: http://www.kaledinisbegimas.lt/international/

3. Interaktīva Ziemassvētku pasaka – priecēs gan mazos, gan lielos
25. – 29. decembrim ik vakaru pilsētas viesus priecēs īpašs 3D Ziemassvētku stāsts, kas būs redzams pa visu Viļņas katedrāles ārsienu. Iespaidīgas projekcijas, skaņu, gaismu un krāsu saspēle uzburs skaistu svētku pasaku, kas jo īpaši patiks mazākajiem skatītājiem. Šī interaktīvā pasaka ik gadus pulcē vismaz 120 tūkstošus skatītāju.

4. Viļņas modernie tirgi – bauda gardēžiem
Gardēžiem un vienkārši laba ēdiena cienītājiem noteikti jāapmeklēkāds no modernizētajiem Viļņas tirgiem, kur iespējams iegādāties svaigākos produktus un nogaršot īpašas maltītes no visas pasaules. Hales tirgus un Uptownbazaar ir vietas, kur kaimiņvalsts iedzīvotāji labprāt pavada nedēļas nogales, baudot branču ģimenes vai draugu kompānijā. Plašāka informācija: http://www.vilnius-tourism.lt/en/what-to-see/routes/turgus-hales/

5. Ziemassvētku vilcieniņš izvedīs pa skaistākajām vietām
No 1. decembra līdz 7. janvārim Viļņas Ziemassvētku vilcieniņš izvadās ikvienu pa svinīgi dekorēto pilsētu, sniedzot iespēju lēni un nesteidzīgi baudīt skatus.Šī izklaide Viļņā kļuvusi jau par svētku gaidīšanas tradīciju, īpaši izbaudāma tumšajā laikā. Pasažieri tiek uzņemti un izlaisti galapunktā pie Viļņas Katedrāles.

6. Tradicionālie Ziemassvētku tirdziņi, kuros atrast vietējo kolorītu
Viļņā arī šogad pilsētas laukumos norisināsies vairāk nekā desmit tradicionālie Ziemassvētku tirdziņi, kuros pieejamas dažādas izklaides, stilīgi vietējo ražotāju izstrādājumi, ar rokām darinātas dāvanas.Plašāka informācija:
http://www.vilnius-tourism.lt/en/what-to-see/latest-tips/christmas-markets-in-vilnius/

Viļņas Ziemassvētku pasākumu kalendārsatrodams šeit: http://www.vilnius-events.lt/en/event/christmas-in-the-capital-2018/


Galerija

  

Vēl ziņas

Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai
Veiksmīgi noritējis seminārs Somijas medijiem un tūrisma nozares pārstāvjiem
Ir nācis klajā pirmais MICHELIN ceļvedis Latvijā


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts