Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

01.03.2024

Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē


2023.-2024. gadā Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums (RTRIT) sadarbojas ar Lietuvas VšĮ Rimavičius no Palangas kūrortpilsētas, īstenojot projektu CATERING ADVANCED: VET audzēkņu mobilās apmācības modelis. Šo projektu finansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma.

Projekta ietvaros abi partneri kopīgi izstrādā, pielāgo un testē mobilo lietotni, kas tiks izmantota izglītības iestādēs. Projekta ietvaros ir plānots izveidot 20 izglītojošus video materiālus, kuri būs pieejami jau februāra beigās, saskaņā ar Zanes Saukānes informāciju. Turklāt projekts paredz mobilās lietotnes nomu uz trim gadiem, kuru izmantos RTRIT un citi projektā iesaistītie atbalsta saņēmēji.

Projekta pamatmērķis ir risināt jauniešu apmācības izaicinājumus viesmīlības nozarē. Šajā nozarē Latvijā un Lietuvā bieži saskaras ar augstu personāla maiņu un jauniešu grūtības ātri apgūt jaunas zināšanas, izmantojot tradicionālos mācību līdzekļus. Tādēļ tiek veidota mobilā lietotne, lai uzlabotu un padarītu efektīvāku izglītības procesu.

Martynas Rimavičius no VšĮ Rimavičius uzsver, ka jauniešu apmācība viesmīlības nozarē prasa daudz laika, un jaunieši lēni uzņem zināšanas, izmantojot tradicionālās mācību metodes. Mācību lietotne tiek izveidota, lai gan jauniešiem, gan darba devējiem piedāvātu modernu un efektīvu mācību pieredzi.

Zane Saukāne, RTRIT Starptautiskās sadarbības centra vadītāja, uzskata, ka digitālās metodes padarīs profesionālo izglītību pievilcīgāku un inovatīvāku. Šādas lietotnes var veicināt jauniešu motivāciju mācīties, samazinot plaisu starp teorētiskajām un praktiskajām zināšanām.

Projektā piedalīsies 30 RTRIT audzēkņi vecumā no 15 līdz 18 gadiem, kuri apgūst viesmīlību, un skolotāji no abām iesaistītajām valstīm. Projekta rezultātus prezentēs HORECA konferencē Palangā maijā. Mobilā lietotne tiks izstrādāta latviešu valodā un vēlāk tiks tulkota arī lietuviešu un angļu valodās.

Šis projekts ne tikai veicina sadarbību starp abām izglītības iestādēm, bet arī sniedz ieguldījumu digitālajā attīstībā viesmīlības nozarē, stiprinot jauniešu konkurētspēju darba tirgū un atbilstot uzņēmumu prasībām.

Vairāk par porjektu un aktivitātēm vari uzzināt: https://www.rtrit.lv/projekti/erasmus/catering-advanced-vet-students-mobile-training-model-nr-2023-1-lt01-ka210-vet-000157824/
  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts