Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

05.05.2015

Igauņu medijs par tūrismu Latvijā

Jau piekto reizi pie kaimiņvalsts lasītājiem nonācis populārā laikraksta „Postimees” pielikums „Puhkus Latis” (Atpūta Latvijā) ar lielisku tūrisma piedāvājumu visā mūsu valstī.


Pielikums tapis Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) sadarbībā ar laikrakstu „Postimees”. Lai jubilejas reizē (projektam - pieci gadi), pielikums būtu poligrāfiski kvalitatīvāks un saturiski saistošāks, tā tapšanu atbalstījusi Latvijas vēstniecība Igaunijā. Pielikumā lasāma vēstnieka Jura Bones uzruna, ar kuru mūsu brāļu tauta igauņi tiek aicināti vēl aktīvāk nekā līdz šim braukt uz Latviju un izmantot mūsu bagātās tūrisma iespējas.

Izdevumam ir 24 lappuses – vairāk nekā jebkad. Tās piepildītas ar aizraujošu un noderīgu lasāmvielu, kuru sagādājis „Postimees” žurnālists Verni Leivaks – atsaucīgs TAVA sadarbības partneris jau kuru gadu. Ar TAVA gādību ieradies Latvijā, Verni Leivaks piecās dienās apceļoja visus mūsu kultūrvēsturiskos novadus, katrā no tiem saskatīdams daudz interesanta.

TAVA tūrisma tirgus speciāliste Inguna Žīgure saka: „Man ir patiess prieks un gandarījums par laikraksta „Postimees” šā pavasara pielikumu, par kuru bijām tik daudz domājuši un sprieduši. Paldies visiem novadu tūrisma informācijas centru darbiniekiem, bez kuru atsaucības sasniegt tik labu rezultātu nebūtu bijis iespējams!”

Izdevumā izmantots daudz fotogrāfiju - gan žurnālista paša sarūpētu, gan no TAVA un novadu TIC arhīviem.  

Pielikuma iznākšanas dienā jau rīta agrumā populārā Igaunijas radiostacija „kuku” lasītājos radīja intrigu par laikraksta pielikumu ar Latvijas tūrisma piedāvājumu, sarīkojot nelielu konkursu. Radio tiešraidē skanējuši tālruņa zvani cits pēc cita, uzjundot interesi par jauniznākušo pielikumu.     

Laikraksts „Postimees” iznāk kopš 1857. gada, un tā auditorija valstī, kur dzīvo viens miljons igauņu, aptver 200 tūkstoš lasītāju.

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka gadu no gada tūristu skaits no kaimiņvalsts Igaunijas pieaug. 2014. gadā viesnīcās un citās tūristu mītnēs apkalpoto igauņu tūristu skaits palielinājās par 15 % un pārsniedza 121 tūkstoti, tāpat par 15 % pieauga nakšņojumu skaits un bija 186 tūkstoši nakšu.

Laikraksta „Postimees” pielikums „Puhkus Latis” tapis ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu.             
 Inta Briede

  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts