Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

02.04.2015

Igauņu laikraksts „Postimees” gatavo rakstus par Latvijas tūrismu


„Postimees” ir lielākais laikraksts Igaunijā, kurā par lielisku tradīciju kļuvis ik pavasari klajā laistais tematiskais pielikums „Puhkus Lätis” jeb „Atpūta Latvijā”.Pielikums šopavasar būs sevišķi biezs – 24 lappuses. Lai to piepildītu ar profesionāli nevainojamiem un lasītājus saistošiem rakstiem, igauņu žurnālists Verni Leivaks ieradies piecu dienu darba vizītē  Latvijā. 

Verni Leivaks par mūsu tūrisma piedāvājumu ir rakstījis jau vairākus gadus, taču vēl aizvien ar lielu aizrautību iepazīstas ar to, kas viņa brauciena programmā tiek celts priekšā.

Pēc ierašanās Rīgā vakar, 31. martā, igaunis tūlīt devās uz Jelgavu un ar pirmajiem iespaidiem ir ļoti apmierināts: „Kad pirms trīsdesmit gadiem padomju armijas dienesta gadus pavadīju Ventspilī, nezinu, kāpēc, bet vienmēr Jelgava tika pieminēta kā gaužām nepievilcīga vieta. Vakar biju patiešām pārsteigts, cik šī pilsēta ir jauka. 

Ēkas tiek restaurētas, top jaunas būves. Bet visvairāk man patika savvaļas zirgi, vairāk nekā piecdesmit turpat pie pilsētas durvīm!”

Igauņu žurnālista programma, ko sagatavojusi Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) sadarbībā ar reģionālajiem tūrisma informācijas centriem, būs plaša un bagātīga, aptverot visus četrus kultūrvēsturiskos novadus. 

Šodien, 1. aprīlī, rīta pusē Verni Leivaks apmeklē Jūrmalas pilsētas muzeju un Ķemeru Nacionālo parku, bet dienas vidū dosies uz Pūres šokolādes fabriku un pēc tās – uz Kuldīgu. Kurzemē viņu citstarp gaida zivju kūpināšana Pāvilostā un kuršu apmetne Grobiņā. 

Zemgalē uzmanības lokā būs Bauska un Jēkabpils, Latgalē – Ludza, Rēzekne ar saviem slavenajiem podniekiem un citām seno un jauno laiku vērtībām (koncertzāli „Gors”, jaunrades centru „Zeimuļš u. c.) un Balvi. Vizītes nobeigums paredzēts Vidzemē – Valmierā ar „Valmiermuižas” alus darītavu un netālo Dikļu muižu, Limbažos un Saulkrastos.

Uz jautājumu, kas igauņus saista Latvijā, Verni Leivaks atbild, ilgi nedomājot. „Tā ir lielpilsēta Rīga, jo Igaunijā tādu nav. Mums ir tikai mazpilsētas, piemēram, mazpilsēta Tallina,” ar smaidu saka igaunis.

Reizē žurnālists atzīst, ka igauņi apmeklē Latviju pārsteidzoši lielā skaitā un pēc tematiskā pielikuma „Puhkus Lätis” pagājušajā gadā redakcijā saņemts daudz tālruņa zvanu un e-vēstuļu ar vaicājumiem pēc sīkākas informācijas. Viņam pašam esot informācija no daudzām vietām, kuras viņš aprakstījis, ka pēc publikācijas sagaidīti igauņu ciemiņi. 

Šis fakts ir skaidrs apliecinājums tam, ka „pielikums strādā”. Pielikumu var saglabāt un pāršķirstīt atkārtoti, un „Puhkus Lätis” katrā ziņā pierāda, ka tradicionālajai drukātajai presei joprojām ir sava nozīmīga vieta.  

Laikraksts „Postimees” iznāk kopš 1857. gada, un tā auditorija valstī, kur dzīvo viens miljons igauņu, aptver teju 200 tūkstoš lasītāju.

Pielikums „Puhkus Lätis”, tāpat kā četrus iepriekšējos gadus, arī šogad iznāks maijā. Žurnālists Verni Leivaks gatavo publikācijas par Latvijas tūrisma piedāvājumu ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu.             

Inta Briede

  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts