Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

06.08.2020

HKScan Latvia sasniedzis eksporta rekordu un plāno investēt līdz vienam miljonam eiro


Viens no valsts vadošajiem pārtikas pārstrādes uzņēmumiem „HKScan Latvia” ir paziņojis, ka investēs līdz vienam miljonam eiro, lai paplašinātu saldētās produkcijas ražošanas cehu Jelgavas ražotnē. Investīcijas tiks veiktas šī gada 4. ceturksnī.

2020. gada sākums „HKScan Latvia” ir izrādījies ļoti veiksmīgs, ļaujot uzņēmumam sasniegt lielāko eksporta apjomu savas darbības vēsturē. Šī gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar attiecīgo 2019. gada periodu, ir panākts eksporta kāpums par 30 procentiem.

Eksporta pieaugums šajā laikā ir bijis visos tirgos, taču vislielākais tas bija Baltijas valstīs un Centrāleiropā. Īpaši jāizceļ ļoti straujā eksporta apjoma palielināšanās Centrāleiropas valstīs. Piemēram, uz Vāciju „HKScan Latvia” ražotā produkcija ir piegādāta pat par 80 procentiem vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā.

„Ar investīciju palīdzību iegādāsimies jaunas saldētās produkcijas formēšanas un iepakošanas līnijas, kā arī paplašināsim saldētavu,” uzņēmuma plānus atklāj pārdošanas direktors Heino Lapiņš. Paredzams, ka papildu investīcijas palīdzēs nostiprināt uzņēmuma eksporta tirgus pozīcijas, turklāt tiks ieviesta inovatīvu un Latvijā vēl neesošu produktu ražošana. Tuvākajā laikā uzņēmums iecerējis paplašināt savus eksporta tirgus, un iespējams, ka jau augustā vai septembrī Jelgavā ražotā gaļas produkcija nonāks arī Horvātijas, Rumānijas un Polijas veikalu plauktos.

Uzņēmuma iepriekšējās apjomīgās investīcijas tika veiktas 2017. gada nogalē, kad „HKScan Latvia” Jelgavas ražotnē attīstīja saldēto produktu ražošanu un izveidoja jaunu pelmeņu ražošanas līniju. Kā atzīst Heino Lapiņš, jaunais cehs maksimālo kapacitāti sasniedza jau 2019. gada sākumā, tāpēc uzņēmums redz nepieciešamību vēl vairāk attīstīt ražošanas jaudas. 


HKScan mērķis ir kļūt par daudzpusīgu pārtikas pārstrādes uzņēmumu. Ar vairāk nekā 100 gadu pieredzi mēs ar atbildību ražojam garšīgu un veselīgu pārtiku, kas atbilst klientu un patērētāju vajadzībām. HKScan uzņēmumā iestājamies par atbildību visā pārtikas ražošanas attīstību vērtību ķēdē no saimniecībām līdz pat patērētājiem. Esam daļa no Somijas, Zviedrijas, Dānijas un Baltijas valstu tirgus. Mūsu vairāk nekā 7000 HKScan speciālistu nodrošina garšīgāku dzīvi - šodien un rīt. Mūsu daudzveidīgajā produktu portfelī ietilpst vistas gaļa, cūkgaļa un liellopu gaļa, kā arī gaļas produkti un gatavās maltītes. Mūsu spēcīgie zīmoli ir HK ®, Kariniemen ®, Via ®, Scan ®, Pärsons ®, Rakvere ®, Tallegg ® un Rose ®. 2019. gadā HKScan neto pārdošanas ienākumi bija 1,7 miljardi EUR.
Klinta Mežapuķe

  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts