Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

21.10.2019

HKScan Latvia piegādās bez antibiotikām audzētu vistu gaļu un pieteiksies Zaļajai karotītei

Uzsākot Latvijā tādu vistu gaļas pārdošanu, kuru audzēšanas laikā nav izmantotas antibiotikas, uzņēmums HKScan Latvia ir sagatavojis dokumentāciju un iesniegs pieteikumu Zaļās karotītes iegūšanai. 

Pievienošanās nacionālās kvalitātes shēmai uzņēmumam ļaus piedalīties valsts un pašvaldības rīkotos iepirkumos, kuros tiek pieprasīta Zaļā karotīte, un piegādāt savu kvalitatīvo un veselībai drošo produkciju arī skolām, slimnīcām un citām valsts un pašvaldību iestādēm un uzņēmumiem.

"Pašlaik, kad atklātas salmonellas vistas gaļā, ko ieveda no Polijas, iepirkumos strauji aug putnu gaļas cena. Trūkst konkurences, jo Latvijā tikai vienam lielam ražotājam pašlaik ir Zaļā karotīte. HKScan Latvia ar savu produkciju cer radīt veselīgu konkurenci, kas būs izdevīga arī valstij un pašvaldībām, jo ļaus iegādāties lētāku un ļoti kvalitatīvu vistu gaļu," skaidro HKScan Latvia pārdošanas direktors Heino Lapiņš.

HKScan tirdzniecībā piegādās Ziemeļeiropā lielākā vistu gaļas ražotāja Tallegg produkciju, - tas audzē vistas bez antibiotiku izmantošanas. Produkcijas iepakojumi tiks marķēti ar uzrakstu Audzēts bez antibiotikām.
Svarīgi uzsvērt, ka hormonu izmantošana, lai stimulētu augšanu, kā arī antibiotiku lietošana putnu un dzīvnieku slimību profilaksei visā Eiropas Savienībā ir aizliegta.

Antibiotiku lietošana ir atļauta tikai ārstnieciskos nolūkos un tikai, pamatojoties uz veterinārārsta noteiktu diagnozi, kas balstās uz laboratorijas izmeklējumu rezultātiem. Medikamentu lietošana tiek stingri kontrolēta. Daudzu gadu gaitā Tallegg ir investējis putnu dzīves apstākļu uzlabošanā, labturībā un biodrošībā, tāpēc vistas saimniecībās slimo ļoti reti.

Sociāli atbildīgi uzņēmumi audzējamiem dzīvniekiem un putniem nodrošina pēc iespējas labākus dzīves apstākļus, lai maksimāli samazinātu nepieciešamību pēc ārstēšanas, nevis no tās atteiktos vispār. Ja putns tomēr ir saslimis, tas tiek aprūpēts un ārstēts saskaņā ar veterinārārsta noteikto režīmu. Viens no vissvarīgākajiem Tallegg mājputnu audzēšanas pamatprincipiem ir putnu labklājība un veselība. Nepieciešamības gadījumā putns saņems vajadzīgās zāles, bet līdz minimumam ir samazināta putnu ārstēšana ar antibiotikām, vienmēr dodot priekšroku dabiskām alternatīvām.

Gadījumos, kad bijusi nepieciešamība lietot zāles, stingri tiek uzraudzīts periods, kurā putnu nosūta gaļas ražošanai, lai zāļu atliekas nenonāktu patērētāju uzturā. Antibiotikas, kuras lieto cilvēku ārstniecībā un kuras varētu izraisīt rezistences veidošanās risku cilvēkiem, lopkopībā ir daļēji aizliegtas.

Vistu gaļu tirdzniecības un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem HKScan Latvia piegādās no sešām Tallegg broileru audzēšanas fermām Igaunijā, Tallinas apkaimē. Produkcija tiek ražota modernās fermās un stingri kontrolēta "no olas līdz iepakojumam", nepieļaujot pat iespējamību, ka tajā varētu nokļūt salmonellas. HKScan sertificētajā laboratorijā katru mēnesi tiek veikti aptuveni 12 tūkstoši analīžu. Gaļas kvalitāti palīdz uzlabot moderna atdzesēšanas sistēma, kurā ūdens vietā tiek izmantots gaiss. Šāda tehnoloģija ir arī draudzīgāka videi.

Saņemt norādi zaļā krāsā (Zaļo karotīti) atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.461 "Prasības pārtikas kvalitātes shēmām, to ieviešanas, darbības, uzraudzības un kontroles kārtība" var produkti, kas atbilst nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas prasībām, nesatur ģenētiski modificētus organismus, nesastāv un nav ražoti no tiem, kuru ražošanā nav izmantotas Eiropas Parlamenta un Padomes 2008. gada 16. decembra Regulas (EK) Nr. 1333/2008 par pārtikas piedevām II pielikumā minētās pārtikas krāsvielas, izņemot C daļas II grupas pārtikas krāsvielas, un vismaz 75 procenti no produkta ražošanā izmantotajām izejvielām (izņemot ūdeni, sāli un cukuru) ir iegūtas vienā Eiropas Savienības dalībvalstī vai reģionā, kas shēmas norādē minēta kā izcelsmes valsts vai reģions.

HKScan ir Ziemeļvalstu gaļas produktu un pārtikas uzņēmums. Mēs nodarbinām vairāk nekā 7200 profesionālu darbinieku un apkalpojam pasaules prasīgākos klientus, nodrošinot kvalitāti visā produkcijas ķēdē — no fermas līdz maltītei. HKScan ražo, izplata un pārdod atbildīgi ražotus augstas kvalitātes produktus no cūkgaļas, liellopu gaļas, mājputnu un jēra gaļas, kā arī desu izstrādājumus un gatavās maltītes zem spēcīgiem zīmoliem, tostarp Rīgas Miesnieks®, Rakvere®, Jelgava®, Tallegg®, HK®, Scan®, Kariniemen®, Rose®, Pärsons®. Mūsu klienti ir mazumtirgotāji, pārtikas pakalpojumu sniedzēji, rūpniecības un eksporta nozares uzņēmumi. Mūsu iekšējā tirgū ietilpst Somija, Zviedrija, Dānija un Baltijas valstis.

Mēs eksportējam preces uz vairāk nekā 50 valstīm. 2018. gadā HKScan neto pārdošanas ienākumi bija aptuveni 1,7 miljardi EUR, kas apliecina, ka esam viens no Eiropas vadošajiem gaļas produktu un pārtikas uzņēmumiem.

  

Vēl ziņas

Restorāna “Hercogs” šefpavārs Andris Rūmītis Jāņos iesaka eksperimentēt ar jaunām garšām
Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts