Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

16.08.2018

Hanzas pilsētas piedalīsies Rīgas svētkos

18. augustā no plkst. 10:00 līdz plkst. 19:00 Rīgas svētku ietvaros Esplanādes parkā projekta HANSA pilsētas – Koknese, Kuldīga, Straupe, Limbaži un Cēsis – aicinās uz virkni daudzveidīgu aktivitāšu, piedāvājot rīdziniekiem un svētku viesiem iepazīt un izpētīt vēsturisko Hanzas laiku un tā mantojumu mūsdienās. 

Seno pilsētu ikdienas ainas uzburs amatu pratēji, aicinot gan vērot, gan līdzdarboties meistarklasēs. Ikvienam būs iespēja izgatavot sev Rīgas arhibīskapa māla karotīti, izkalt senās Hanzas monētu. Īpaši viduslaiku pilsētu atmosfēru papildinās dažādi meistari, kas savas prasmes un iemaņas ieguvuši gadsimtiem izkoptās un paaudžu paaudzēs nodotiem seniem amatiem. Darbošanos ar ādu un paraugdemonstrējumus piedāvās amatniecības centrs Mazā kāpa un SIA Marten. Biedrība 9 arodi pastāstīs par aušanu, dziju krāsošanu ar dabīgiem materiāliem,  aicinās apgūt celaiņu darināšanu.  Ekstrēmu izjūtu cienītāji varēs izmēģināt sēdēšanu uz Zinātkāres centra ZINOO adatu krēsla vai atrisināt uz galvaspilsētu atvestos galvlauža uzdevumus. 

Savukārt gardēžiem piedāvājums nobaudīt sierus no Ievas siers plauktiem, Limbažu maiznīcas Lielezers produkciju, Cēsu maizi, Gogelmogels saldējumu, unikāla iespēja pagaršot kazu saimniecības z/s Virbotnes kazas piena mīksto saldējumu vafeļu konusā, kazas sieru, izgaršot z/s “Ezermalas” īstu Latvijas pļavu ziedūdeni, noskaidrot ziedu vēstījumus, iegādāties bioloģiskās  z/s Janavas dabisko kosmētiku (krēmi, losjoni utt.), baudīt Hanzas pilsētu vietējo mājražotāju sarūpētos kulinārijas un konditorejas izstrādājumus. 

Muzikāli pasākumu kuplinās bungu ritmi no Limbažiem, bet dančus vedīs kapela Aizezeres muzikanti  no Kokneses. Lieliskai piemiņai no Hanzas pilsētu apmeklējuma noderēs paša darināts suvenīrs no tekstilmākslinieces Neldas Blūmas lina maisiņu un kartīšu apdrukas darbnīcas.

Pasākumā pārstāvētas piecas apburošas Hanzas pilsētas, kas kopā ar citām mazajām Hanzas pilsētām no Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas īsteno Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020. gadam projektu “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)”, kura mērķis ir stiprināt vēsturiskās Hanzas savienības vērtības. Projekts vieno 11 projekta partnerus no Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas.

 

Liene Sarapova

  

Vēl ziņas

Turcijas izcelsmes lazdu riekstos konstatēti aflatoksīni
airBaltic pārvadāto pasažieru skaits 11 mēnešos pieaug par 18%
Narvesen īpašnieki iegādājas ātrās apkalpošanas kafejnīcu ķēdi ar preču zīmi Caffeine
Ēdienu brošura un tūrisma karte -Livonijas garša
Vairāk nekā 40 pasākumi un brīnumains feju skvērs Birštonā


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts