Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

28.09.2019

Gutenbergs viesnīca un restorāns atsakās no sprostos dētu olu izmantošanas


Viesnīca Gutenbergs izziņojusi lēmumu pilnībā atteikties no sprostos dētu olu un to produktu izmantošanas līdz vēlākais 2021. gadam. Savukārt viesnīcas restorāns Gutenbergs terase jau šobrīd ir izslēdzis sprostos dētas vistu olas un to produktus no restorāna ēdieniem.

Uzņēmumi visā pasaulē un arī Latvijā arvien vairāk uzmanības piešķir sava biznesa ētikai un sociālajai atbildībai, ietverot tajā rūpes par sabiedrības vērtībām un dzīvnieku aizsardzību. Tā kā dējējvistu turēšana sprostos tiek saistīta ar zemu labturības līmeni nedabiskās un ierobežojošās vides dēļ, arvien vairāk uzņēmumu atsakās no sprostos dētu olu izmantošanas un dod priekšroku labākos apstākļos turētu vistu olām.
 
Savā paziņojumā restorāna Gutenbergs terase šefpavārs Ingus Feldmanis norāda: "Mums ir svarīgi savā restorānā pasniegt izcilu ēdienu no vietējām izejvielām. Un mēs negribam, lai dzīvnieki nevajadzīgi ciestu. Līdz ar to atteikšanās no sprostos dētām olām ir gluži likumsakarīgs solis, lai mūsu viesi varētu baudīt visaugstākās kvalitātes ēdienus, savukārt dzīvnieki fermās – labus turēšanas apstākļus."
 
"Šis lēmums ir lielisks piemērs, kā uzņēmums ar savu politiku var būtiski uzlabot  dzīves apstākļus daudziem dzīvniekiem," viesnīcas un restorāna lēmumu komentē dzīvnieku aizstāvības biedrības "Dzīvnieku brīvība" valdes locekle Katrīna Krīgere. "Priecājamies par konstruktīvo sadarbību ar viesnīcas un restorāna pārstāvjiem, kā rezultātā notiek pozitīvas pārmaiņas dzīvnieku aizsardzībā."

Iepriekš ziņots, ka lēmumu par atteikšanos no sprostu olām jau pieņēmuši tādi viesnīcu tīkli kā Hilton, Mariott, Centrum Hotels, Best Western, Avalon Hotels, Mercure Hotels, AccorHotels, Ibis Hotels un daudzi citi nozares pārstāvji visā pasaulē.

Viesnīca Gutenbergs ir četru zvaigžnu viesnīca Vecrīgas centrā, blakus Doma katedrālei. Viesnīca atrodas divās vēsturiskās 17. un 19. gadsimta ēkās un izceļas ar greznu interjeru, romantisku, vēsturisku stilu un sirsnīgu apkalpošanu. Restorāns Gutenbergs terase izvietots uz viesnīcas jumta un stiklotajā terasē piedāvā apmeklētājiem baudīt gardas maltītes ar skatu uz Vecrīgas torņiem.

Biedrība Dzīvnieku brīvība ir nevalstiska dzīvnieku aizstāvības organizācija, kas dibināta 2012. gadā. Dzīvnieku brīvība strādā, lai izbeigtu dzīvnieku ciešanas rūpnieciskajā lopkopībā, kažokzvēru audzēšanā un izklaides industrijā.Katrīna Krīgere

  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts