Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

11.08.2011

"Getliņos" plāno audzēt arī puķes un zemenes

Baltijas lielākā atkritumu poligona SIA "Getliņi Eko" siltumnīcās plānots turpmāk audzēt ne tikai tomātus, bet arī puķes un zemenes.

"Siltumnīcā, kurā audzējam tomātus, ir pietiekami daudz brīvas vietas, tādēļ jau esam iekārtojuši īpašas ierīces, kurās tiks iestiprinātas piekaramās kastes puķu un arī zemeņu audzēšanai. Plānojam nākamgad ar sezonas sākumu tirgot pašu audzētās petūnijas un lobēlijas, bet jau pirms Jāņiem, iespējams, būs nopērkamas arī nokareno zemeņu šķirņu ogas," sacīja Strauts.

Kā ziņots, "Getliņos" šodien tika sākta dzelteno tomātu ražas novākšana. Plānots, ka nedēļā tika novāktas četras - piecas tonnas tomātu, savukārt plānotā gada raža ir 165 tonnas.

"Viens no aktuālākajiem jautājumiem saistībā ar mūsu tomātiem ir to kvalitāte. Varu droši apgalvot - kvalitāte ir ļoti laba. Tomāti tiek audzēti speciālās minerālvates dobēs 70 centimetrus virs zemes, augi tiek baroti ar īpašu minerālmēslu un ūdens maisījumu. Tomātu ziedu apputeksnēšanu nodrošina kameņu saimes, bet cīņai ar kaitēkļiem izmantojam dabīgos ienaidniekus - spožlapsenes un plēsējērces. Siltumnīcās netiek izmantoti kaitīgie augu aizsardzības līdzekļi, un mūsu tomāti ir veselīgi un garšīgi," sacīja agronoms.

Kā ziņots, kopumā "Getliņos" šogad uzbūvētas divas siltumnīcas, kuras tiek apsildītas, izmantojot atkritumu pārstrādes procesā iegūto siltumenerģiju un tādējādi samazinot tajās audzēto produktu izmaksas. Tomāti tiek audzēti 5,5 metrus augstajās siltumnīcās, kuru kopējā platība ir 3625 kvadrātmetri.

"Getliņi" Rīgas pašvaldībai ilgstoši piedāvājuši izdevīgākos atkritumu pārstrādes tarifus, un pašvaldība ir ieinteresēta tos saglabāt. Ņemot vērā, ka dabas resursu nodoklis par vienu tonnu atkritumu šogad paaugstināts no trīs līdz pieciem latiem, bet nākamgad pieaugs līdz septiņiem latiem par tonnu, "Getliņi" to plāno kompensēt, pievēršoties dārzeņu biznesam, lai tādējādi noturētu tarifus līdzšinējā līmenī.

"Getliņi EKO" nodarbojas ar Baltijas lielākā atkritumu poligona "Getliņi" apsaimniekošanu Rīgas rajonā, Stopiņu novadā. "Getliņi EKO" Rīgas pilsētas pašvaldībai pieder 85% kapitāla daļu, bet Stopiņu pagasta padomei - 15% kapitāla daļu.

Ingrīda Mičāne
Nozare.lv

  

Vēl ziņas

Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts