Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

11.11.2021

Gastronomiskais transfērs cauri Baltijai jaunajā pavārgrāmatā Baltic Chefs


Šajā daudzo ierobežojumu periodā gatavošanas eksperimenti virtuvē ir kļuvuši par jaunu eskeipisma formu vairumam no mums. Kad sabiedriskās ēdināšanas vietu apmeklējumi ir tabu un ēdienu piegāde uz mājām kļuvusi apnicīga, pienācis laiks ņemt grožus savās rokās un atkārtot restorāna cienīgu maltīti savā virtuvē.

Baltic Chefs komanda ir nostrādājusi proaktīvi — šī gada vasarā Latvijā, Lietuvā un Igaunijā notika fotosesijas pavārgrāmatai, kuras pamatā ir 90 Baltijā zināmu šefpavāru receptes, pavadošais sastāvdaļu kopums un pagatavošanas tehnikas, kā arī autoru komentāri un krāšņi ēdienu attēli. Ar savu kulinārijas redzējumu grāmatā ir dalījušies arī visu trīs valstu food-blogeri.

«Baltijas reģions ir slavens ar savām kulinārajām tradīcijām. Papildus plaši zināmajām delikatesēm, mēs vēlējāmies pastāstīt par to, ko īpaši novērtē un ciena paši šefpavāri, līdz ar to ikviens savā virtuvē spēs radīt izsmalcinātu ēdienu labākajās restorānu tradīcijās. Mūsuprāt, šī ir unikāla iespēja iepazīstināt lasītājus ar Baltijas kulinārijas kultūru.» — stāsta «Baltic Chefs» projekta līderis Artūrs Arnicāns.

Pats par sevi saprotams, arī Artūrs grāmatai ir sagādājis divas receptes — brieža fileja ar topinambūru biezeni, čipsiem, saldi-skābi-sāļām dzērvenēm un rozmarīna eļļu, kā arī otru — Arktikas palija ar ziedkāpostu-kokospiena biezeni, plūmju mērcē glazētu pak-čoi un zemeņu-gurķu garozu. Papildus receptēm, katrs šefpavāra atspoguļojums ir bagātināts ar nelielu monologa tipa interviju.

«Mēs centāmies atklāt personības, parādīt katra iekšējās pasaules redzējumu un dziļumu, par cik ēdieni – tie ir par emocionālo saikņu veidošanu. Katrā maltītē ir ielikta gan bērnības garša, gan personīgās kaislības un ceļošanas pieredze. Līdz ar to ēdienu nav iespējams uztvert nesaistīti ar šefpavāra personību. Turklāt brīžos, kad mūsu komanda saņēma pateicības vārdus par šāda projekta izveidi, mēs pārliecinājāmies — tas viss nav bijis velti, — stāsta projekta vadītājs Emīls Jonins.

Grāmatu Baltic Chefs jau tagad iespējams priekšpasūtīt www.balticchefs.com Latvijas, Lietuvas un Igaunijas grāmatnīcās tā parādīsies šī gada novembra beigās. Jeļena Safronova

Galerija

  

Vēl ziņas

Restorāna “Hercogs” šefpavārs Andris Rūmītis Jāņos iesaka eksperimentēt ar jaunām garšām
Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts