Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

04.06.2014

Gaļas liellopu kooperatīvs „ABC PROJEKTS” investēs EUR 300 000 loģistikas attīstībā

Gaļas un piena šķirņu liellopu audzētāju kooperatīvs „ABC PROJEKTS” saņēmis Latvijas attīstības finanšu institūcijas ALTUM aizdevumu EUR 309 100.  Aizdevums paredzēts uzņēmuma ilgtermiņa investīciju programmas turpināšanai, nodrošinot investīcijas Latvijā vienīgā liellopu savākšanas centra rekonstrukcijā un modernizācijā, kā arī pievadceļu sakārtošanai. 

Kā norāda LPKS „ABC PROJEKTS” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Vāgners, savas loģistikas izveide ir bijis viens no kooperatīva svarīgākajiem mērķiem. M.Vāgners: „Pie šī mērķa sasniegšanas esam sistemātiski strādājuši vairāk kā desmit gadus. Ar šī centra izveidošanu tiks būtiski atslogota visa eksporta procesa organizēšana. Ja šobrīd, lai savāktu lopus eksportam, apbraukājam katru saimniecību, tad jau rudenī būs iespējams lopu savākšanu organizēt jaunā un modernā savākšanas centrā. Dzīvnieku labturības noteikumi paredz, ka no pirmā uzkrautā dzīvnieka tas eksportēšanai jānogādā astoņās stundās, ko šobrīd izdarīt ir ļoti sarežģīti. Savukārt šādam speciālam savākšanas centram ir īpašas tiesības eksportam paredzētos lopus komplektēt septiņas dienas.” Kooperatīvs augstu novērtē ALTUM pretimnākšanu, kļūstot par „ABC PROJEKTS” sadarbības partneriem un ir gandarīti, ka iepriekšminētos ilgtermiņa uzdevumus var realizēt tieši ar Latvijas valsts attīstības finanšu institūcijas atbalstu. 

ALTUM valdes priekšsēdētāja vietnieks Jēkabs Krieviņš: Esam gandarīti uzsākt sadarbību ar kooperatīvu „ABC PROJEKTS” un finansēt šo kooperatīvam stratēģiski svarīgo ilgtermiņa attīstības projektu, kas palīdzēs kooperatīvam spert nākamo soli kvalitatīvas attīstības virzienā. 

ALTUM augstu vērtē „ABC PROJEKTS” mērķtiecīgo darbību, lai celtu kvalitātes latiņu liellopu audzēšanas nozarē Latvijā un paplašinātu liellopu gaļas realizācijas iespējas, vienlaikus vairojot atpazīstamību un augstu reputāciju liellopu audzētāju aprindās. 

 Jaunais liellopu savākšanas centrs atradīsies Saldus novada Jaunlutriņu pagastā un tiks atklāts šī gada septembrī. Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība „ABC PROJEKTS” ir Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas biedrs. 
Kooperatīvs apvieno vairāk nekā 50 biedrus, kā arī apkalpo vairāk nekā 700 klientus - gaļas un piena šķirņu liellopu audzētājus, to skaitā 16 gaļas liellopu audzēšanas šķirnes saimniecības, kuras nodarbojas ar vaislas materiālu ražošanu. „ABC PROJEKTS” turpina attīstību, paplašinot reģionālo biroju tīklu.

 Kopš 2012.gada ir pieaudzis „ABC PROJEKTS” realizētais liellopu gaļas eksports uz Šveici, un projekta “Baltic Grassland-Beef” ietvaros tuvāko 5 līdz 6 gadu laikā kopā ar citām Baltijas valstīm plānots eksportēt uz Šveici aptuveni 80 000 gaļas liellopu liemeņus.

 Sabīne Puķe

  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts