Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

30.04.2024

Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Fazer mērķis ir nostiprināt savas pozīcijas visos tirgos, kuros uzņēmums strādā. Stratēģijas ietvaros Fazer apsver iespēju apvienot abas Baltijas maizes ceptuves vienā ražošanas struktūrā Ogrē.  Ieguldījums modernas noliktavas, jaunu komplektēšanas procesu un renovētas ražošanas ēkas izveidē būtu 18 miljoni eiro, kas ir nozīmīga summa Baltijas maizes tirgū. 

Sakarā ar šīm pārmaiņām, kuru rezultātā uzņēmuma ražotnē Kauņā darbavietu skaits varētu tikt samazināts par 185, Fazer uzsācis konsultācijas ar darbinieku pārstāvjiem.
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt visu ražošanu vienā modernā maizes ceptuvē Ogrē. Pateicoties šīm pārmaiņām, Fazer varēs nostiprināt savu pozīciju Baltijas tirgos, nodrošināt konkurētspēju, paplašināt produktu sortimentu jaunās kategorijās un turpināt attīstīt eksportu. Viena ceptuve ar paplašinātu noliktavu saldētiem un svaigiem produktiem, jauniem komplektēšanas procesiem un modernizētām ražošanas iespējām uzlabotu Fazer Bakery Baltic piegādes ķēdes efektivitāti, kas ir ļoti svarīgi visiem trim Baltijas tirgiem. Ieguldījuma apmērs lēšams 18 miljonos eiro, kas ir būtisks investīciju apjoms Baltijas maizes tirgū. Šobrīd Fazer maizes ceptuves atrodas Kauņā un Ogrē.

“Šobrīd mēs ieņemam stabilu 2. vietu Lietuvas un Latvijas tirgos un 3. vietu Igaunijā, un mūsu mērķis ir stiprināt šīs pozīcijas. Ar vienu modernizētu ražošanas struktūrvienību mēs varēsim paplašināt mūsu pazīstamos zīmolus un produktu sortimentu ar jaunām produktu kategorijām, lai apmierinātu klientu dažādās vajadzības vēl labāk nekā iepriekš,” skaidro Anne Mere, Fazer Bakery Baltic vadītāja.

Pakotās maizes produktu patēriņš Baltijā ir samazinājies vairākus gadus pēc kārtas, un pērn maizes tirgus apjoms samazinājās par 2 %*. Patērētāji daudz biežāk domā par cenu, un tirgu arvien vairāk ietekmē kampaņas, kas izraisa cenu konkurenci un zemākas peļņas normas. 

Mērķis – stiprināt pozīcijas Baltijā

Ja plāns īstenosies, izmaiņas tiks ieviestas nākamajā rudens–ziemas periodā un pabeigtas līdz 2025. gada sākumam. Fazer Bakery Baltic joprojām paliks Lietuvas tirgū. Lietuvas struktūrvienība ar tirdzniecības, mārketinga un atbalsta funkcijām turpinās strādāt vietējā mērogā. Uzņēmums turpinās sadarbību ar Lietuvas klientiem un darīs visu iespējamo, lai izmaiņas tos būtiski neietekmētu. Visas piegādes turpināsies, kā ierasts, izmantojot Lietuvas loģistikas partneru pakalpojumus.

Fazer uzsāk konsultācijas un atbalsta savu personālu pārmaiņu laikā

Iespējamās pārmaiņas ietekmēs uzņēmuma darbiniekus Lietuvā, tāpēc Fazer  ir uzsācis konsultācijas ar darbinieku pārstāvjiem. Pārmaiņas ietekmētu līdz 185 darbiniekiem Kauņā, ar kuriem tiktu pārtrauktas darba attiecības. Vienlaikus, lai nodrošinātu papildu veiktspēju Ogres ražotnē, Latvijā tiks pieņemti darbā līdz pat 60 darbiniekiem.
“Ja šīs pārmaiņas tiks apstiprinātas, mēs darīsim visu iespējamo, lai atbalstītu mūsu darbiniekus Kauņā un palīdzētu viņiem atrast jaunu darbu. Darbiniekiem, ar kuriem darba attiecības tiktu pārtrauktas, plānojam prioritāri piedāvāt vakances citās Fazer Group struktūrvienībās, kā arī sadarbosimies ar dažādiem partneriem un vietējo nodarbinātības aģentūru,” saka Anne Mere.


Elīne Liepiņa

  

Vēl ziņas

Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts