Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

27.04.2016

Eksporta klubi reģionu uzņēmējiem

Lai rosinātu esošos un topošos reģionu uzņēmējus domāt par savas produkcijas eksportu, “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” (LLKC) un “Latvijas Lauku forums”(LLF) ar DeividaBerija (David Barry) iniciatīvu un vadībujau maija sākumā visā Latvijā sāks sniegt atbalstu Lauku eksporta klubu izveidē.

Pirmā Lauku eksporta kluba tikšanās notiks 3.maijā Ozolniekos. 10. maijā tikšanās plānota Valmierā, 17.maijā – Saldū, bet 24.maijā Rēzeknē. 

Edgars Linde, LLKC valdes loceklis: “Eksporta klubu mērķis ir palīdzēt gūt nepieciešamās zināšanas ne vien tiem, kas jau gatavi savu produkciju eksportēt, bet arī tiem, kuri par eksportu domā tikai nākotnes formā. Šādos klubos uzņēmējam varam palīdzēt ieraudzīt viņa produkta eksporta potenciālu, izprast ceļu, kā līdz tam nonākt.”

Lauku eksporta klubu iniciatīvadarbojasdivos līmeņos – nacionālajā un reģionālajā. Nacionālajā līmenī tā irvadības grupa, kurāiesaistījušies dažādu organizāciju, institūciju un uzņēmumu pārstāvji, kas brīvprātīgi strādā ciešā sadarbībā, lai kopīgi katrs savas kompetences ietvaros sniegtu atbalstu uzņēmējiem ārpus Rīgas. Reģionālajā līmenī ir izveidotas koordinatoru grupas. Tajās darbojas LLKC reģionālie pārstāvji un vietējās rīcības grupas, kā arī citi vietējās attīstības veicinātāji. 

Elīna Ozola, LLKC Lauku attīstības nodaļas vadītāja: “Ar LLKC reģionālo biroju un vietējo rīcības grupu darbinieku atbalstu Lauku eksporta klubi top visos četros Latvijas novados – Latgalē, Kurzemē, Vidzemē un Zemgalē. Ikvienam uzņēmējam laukos tikšanās šajos Eksporta klubos būs lieliska iespēja uzzināt jau eksportējošu uzņēmumu pieredzi un nozares ekspertu ieteikumus.”

Eksporta klubos bez dalības maksas varēs piedalītiesikviens – mākslinieki, mājražotāji, amatnieki, lauksaimnieki, visi tie, kas plāno uzsākt uzņēmējdarbību, jau esoši uzņēmēji un citi interesenti. Tikšanās katrā no norises vietām paredzēta reizi mēnesī – otrdienās.Anita Seļicka, LLF izpilddirektore: “Visur un visiem –katram pašam ir jābūt drosmīgam, jāmeklē sava vieta, darbības sfēra un tas, kas nepieciešams savu mērķu sasniegšanai. Spēcīgi, profesionāli un entuziasma pilni dažādu nozaru partneri, sadarbojoties Lauku eksporta klubos, dos iespēju esošajiem un topošajiem uzņēmējiem saņemt daudzkārt tik ļoti nepieciešamo praktisko padomu, atbalstu, zināšanas un jaunu kontaktu bāzi.”

Pašlaik Eksporta klubu programma izstrādāta desmit mēnešiem, katrā izpētot konkrētu tēmu – kapacitātes analīze, tirgus un produkta izpēte, ceļš līdz tirgum, iespēju radīšana, pārdošanas noteikumi, likumdošana, dokumentācijas sagatavošana, finanses un apdrošināšana, darbības nodrošināšana un attīstība. 

Katrā tikšanās reizē līdztekus ziņojumiem minētajās tēmās, praktiskajā eksporta un uzņēmējdarbības pieredzē dalīsies arīuzņēmēji. Gada beigās reģionālie koordinatori izvirzīs kandidātu nominācijai “Gada eksportētājs”, pretendentus izvērtēs žūrija, nosakot šī titula saņēmēju.

Lauku Eksporta klubu ideja balstīta uz Lielbritānijas Kambrijas reģiona pieredzi, kur līdzīga principa iniciatīva dažādās krīzes situācijās, savedot kopā uzņēmējus un iedzīvotājus, palīdzēja tiem sadarboties, diskutēt un dalīties ar idejām, kā dažādot nodarbošanās veidus konkrētā teritorijā, tādējādi uzlabojot reģiona ekonomisko situāciju. 

“Latvijas Lauku eksporta klubi” ir iniciatīva, kurā brīvprātīgi iesaistījušās privātpersonas, organizācijas, institūcijas un uzņēmumi, lai kopīgi iedrošinātu potenciālos eksportētājus un sniegtu iespēju esošajiem eksportētājiem apzināt un sasniegt jaunus tirgus.

Informāciju sagatavoja
Ilze Rūtenberga-Bērziņa,
LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts