Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

14.03.2013

Ekonomikas ziņa- LDDK: MUN režīms tika ieviests, kā atbalsts jauniem uzņēmējiem, nevis kā krīzes instruments

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) norāda, ka mikrouzņēmumu nodokļa (turpmāk – MUN) ideja un mērķis vēsturiski nebija plānots kā pagaidu risinājums krīzes radītajām sekām, bet tika ieviests, lai sniegtu atbalstu jauniem uzņēmējiem, kā arī mājsaimniecībām, kuras nodarbojas ar ģimenes biznesu, iznākt no ēnu ekonomikas un maksāt nodokļus valstij. 

LDDK norāda, ka nav pieņemams, ka valsts  mikrouzņēmuma nodokļa režīmu ieviesa ar vieniem nosacījumiem, kuros nebija atrunas par tā darbību tikai krīzes periodā, bet pēc kāda laika tiek izvirzīti arvien citi nosacījumi, kas nevairo ticību sistēmai, tās ilglaicībai un stabilitātei. 

LDDK viceprezidente, LDDK MVU sadarbības platformas vadītāja Aiva Vīksna: „MUN režīms ir bijis pieejams jaunajiem uzņēmējiem tikai divus pilnus taksācijas periodus, kas nav pietiekami ilgs laiks, lai sāktu diskusijas par nodokļu likmes izmaiņām. 

Lai veiktu kvalitatīvu un ekonomisku izvērtējums, ir nepieciešams 3-5 gadu nodokļu režīma darbības periods. 

Tāpat viena konkrēta nodokļa izmaiņas nevar skatīt atrauti no visa darbaspēka nodokļu sloga kopumā. Mēs apzināmies, ka likums ir nepilnīgs, tādēļ rosinām priekšlikumu MUN režīma – Latvijas atbalsta programmas uzņēmējdarbības uzsākšanai, uzlabošanai.”

LDDK ir apzinājusi mikrouzņēmuma nodokļa režīma nepilnības un aktīvi diskutē ar valdības pārstāvjiem un deputātiem par režīma uzlabošanu, risinot gan sociālās drošības jautājumus MUN darbiniekiem, darba drošības jautājumus, administratīvo regulējumu grāmatvedības uzskaitei utt. 

Vājais atbalsts no darba ņēmējiem veikt sociālās iemaksas obligātās sociālās apdrošināšanas sistēmā ir apliecinājums valsts sociālās sistēmas neticībai ilgtermiņā. 

„Parādoties pirmajiem ekonomiskās izaugsmes asniem, mēs redzam, ka palielinās publiskā sektora vēlme iekasēt lielākus nodokļus. 

Lai atbalstītu mikrouzņēmumu nodokļu maksātāju pāreju uz ierasto nodokļu maksātāju režīmu, ir jādomā par motivējošiem instrumentiem, nevis jāpiemēro represīvas, administratīvas metodes,” skaidro LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

LDDK aicina saglabāt MUN režīmu un jebkuras izmaiņas veikt kontekstā ar uzņēmumu iekļaušanos vispārējā nodokļu sistēmā un uzņēmējdarbības atbalsta politikas īstenošanas virzienā.


Agnese Alksne

  

Vēl ziņas

Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts