Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

16.05.2022

Eko programma: krasi mainījusies iedzīvotāju attieksme pret ikdienā nepieciešamām lietām


Ikgadējā programma vides piesārņojuma mazināšanai, kuru šogad virtuves piederumu ražotājs “Fissman” īsteno no aprīļa sākuma līdz 31.maijam, iezīmējusi vairākas jaunas tendences iedzīvotāju attieksmē un paradumos.

#1: lietu kalpošanas laiks
Iedzīvotāji vairs tik dedzīgi nesteidzas mest laukā nokalpojušus piederumus. “Ja iepriekšējos gados starp pārstrādei atnestajām lietām mēs redzējām samērā daudz vidēja nolietojuma virtuves piederumu, tad tagad tādu ir daudz mazāk, neskatoties uz to, ka nododamo piederumu spektrs ir plašāks – mēs šogad pieņemam utilizācijai ne vien pannas un katlus, bet jebkurus metāla virtuves izstrādājumus,” stāsta  Fissman Latvijas filiāles direktore Kristīne Ginķo.

#2: kvalitāte ņem virsroku
Programma paredz, ka nododot nolietotu metāla piederumu, ir iespēja iegādāties jaunu pannu vai katlu par puscenu. Arī šajā aspektā ir izmaiņas. “Pircēji rūpīgāk iztaujā par piederumu materiālu, kalpošanas laiku. Pirkumi ir pārdomātāki un biežāk tiek iegādātas augstākas kvalitātes un dārgākas lietas, kas varētu pat šķist dīvaini šim laikam,” secina ražotāja pārstāve. 

#3: uz veikalu tikai ar konkrētu mērķi 
Pandēmijas gadi ir mainījuši paradumu ‘klejot’ pa lielveikaliem, tāpēc arī jaunumi, akcijas tiek pamanītas lēnāk, informācijas apmaiņa kopumā ir gausāka. “Šogad līdzīgi kā iepriekš izsludinājām programmas norises laiku – viens mēnesis, bet iedzīvotāju aktivitāte parādījās tik mēneša beigās, kā arī no sarunām sapratām, ka pircējs, ja arī ir pamanījis akciju, netraucas jau nākošajā dienā uz veikalu, ja nav citas nepieciešamības. Tāpēc eko programmas laiku esam pagarinājuši līdz 31.maijam”, uzsver Giņko. 

#4: labdarības aspekts 
Programmas uzdevums ir savāktos piederumus nodot otrreizējai pārstrādei un saņemto summu novirzīt biedrībai “Tavi draugi” ar mērķi palīdzēt Ukrainas karā cietušajiem. “Sarunās ar pircējiem arī šajā jautājumā izjūtam daudz personiskāku attieksmi, kad cilvēki ir teikuši, ka atnesuši piederumu, kas viņiem nav nepieciešams, bet tas ir labā stāvokli, tāpēc labprātāk izvēlētos ziedot, nevis utilizēt. Tāpēc, pagarinot programmas termiņu, pamainījām noteikumus – šķirojam piederumus, atlasot vēl lietojamos, lai ziedotu ukraiņu ģimenēm,” uzsver Fissman pārstāve.  

Līdz š.g. 31.maijam Latvijas iedzīvotāji ir aicināti neizmest atkritumos nolietotos un nevajadzīgos metāla virtuves piederumus – pannas, katlus, tējkannas utml, bet nogādāt tos uz Fissman veikaliem tirdzniecības centros: Origo, Akropole Alfa, Mols, Sāga, Damme un Domina.


Kristīne Toma

  

Vēl ziņas

Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts