Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

21.01.2015

“Dobeles dzirnavnieka’’ produkti iegūst “Zaļās karotītes”

Pārtikas un Veterinārais dienests AS “Dobeles dzirnavnieks” piešķīris kvalitātes zīmes “Zaļā karotīte” un “Bordo karotīte” kopumā 30 produktu veidiem. Tās ir vienīgās kvalitātes zīmes, kas ietilpst Nacionālajā pārtikas kvalitātes shēmā un kuras kritērijus ir apstiprinājis Latvijas Republikas Ministru kabinets.

“Dobeles dzirnavnieks” ieguvis “Zaļās karotītes” kvalitātes zīmi kopumā 19 produktu veidiem: 11 veidu makaroniem no mīkstajiem kviešiem, kviešu miltiem, mannai, grūbām, kviešu un miežu putraimiem, auzu pārslām un ātri vārāmajām auzu pārslām, kā arī plāno pankūku miltu maisījumam. Savukārt 11 veidu makaroni no cieto kviešu mannas ir ieguvuši „Bordo karotītes” kvalitātes zīmi.

“Priecājamies, redzot, ka arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju novērtē un izvēlas vietējā ražojuma produktus. Pagājušajā rudenī veicām pētījumu, kas norādīja – piektdaļa respondentu dod priekšroku tieši Latvijā ražotiem makaroniem, kas apstiprina „Zaļās” un „Bordo karotītes” nozīmīgumu. Atpazīstamības zīmes ļauj paterētājiem orientēties plašajā produktu klāstā un nereti atvieglo izvēli iepērkoties,” saka Kristaps Amsils, AS “Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs. “Varam lepoties ar iespaidīgu skaitu produktu veidu, kas ieguvuši atpazīstamības zīmes. Kopumā “Zaļās karotītes” zīme piešķirta aptuveni 180 produktiem, no kuriem mūsu ir desmitā daļa.”

„Zaļās un Bordo karotītes dalībnieku skaits pakāpeniski aug, jo tā uzņēmumiem ir laba iespēja iedzīvotājiem atgādināt par produkta kvalitāti un izcelsmi. Turklāt šīs ir vienīgās kvalitātes zīmes Latvijā, kuras ietilpst Nacionālajā pārtikas kvalitātes shēmā, kur ir skaidri definēti kvalitātes kritēriji un kuras dalībniekiem regulāri tiek veiktas kvalitātes pārbaudes, tādējādi nemainīgi uzturot visaugstākos standartus. Ļoti ceru un ticu, ka uzņēmumi arvien vairāk novērtēs tādas “karotīšu” sniegtās iespējas kā priekšrocības valsts un pašvaldības iepirkumos un atbalstu eksporta tirgus apgūšanai, kas veicinātu vietējo ražotāju attīstību,” uzsver Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

“Zaļā karotīte” ir Latvijas iedzīvotājiem uzskatāms kvalitātes un izcelsmes rādītājs, kas apliecina – ražotajā produkcijā vismaz 75% izejvielu ir vietējās izcelsmes. Patlaban “Zaļās karotītes” logotips atrodams uz aptuveni 180 dažādiem vietējas izcelsmes produktiem, kas atbilst visām Nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas (NPKS) prasībām, kuras ir augstākas, nekā Eiropas Savienības un Latvijas Republikās normatīvajos aktos noteiktās.

“Bordo karotīte” ietilpst NPKS, un to var iegūt produkti, kas tāpat kā „Zaļā karotīte” atbilst paaugstinātas kvalitātes prasībām un kuru pilns ražošanas cikls notiek Latvijā. Turklāt tie nesatur ģenētiski modificētus organismus un atsevišķas krāsvielas. Patērētāji šos produktus var atpazīt pēc bordo krāsas zīmes ar norādi “Kvalitatīvs produkts” un uzrakstu “Ražots Latvijā”.

Madara Zvejniece

  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts