Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

21.09.2011

Dārzeņu audzētājiem labas produkcijas netrūks

Lai arī lietus aizkavējis kartupeļu un citu dārzeņu ražas novākšanu, zemnieki to šoruden vērtē kā bagātīgu. Nopietni gan jādomā par pareizu dārzeņu glabāšanu, jo pārliekā mitruma dēļ tie var sākt pūt, «Bauskas Dzīvei» saka vairāki vietējie zemnieki.

Bagātīgo kāpostu ražu Bauskas novada Brunavas pagasta zemnieku saimniecībā «Sprīdīši» sāks vākt pēc Miķeļiem, stāsta saimniece Iveta Ļekūne. Tad reizē tiks vākti ziemai glabājamie dārzeņi - ziedkāposti, brokoļi, dilles, pētersīļi, burkāni, ko tagad lasa tik daudz, cik uzreiz var pārdot tirgū.

«Pērn dārzeņus ziemai sākām vākt kādu nedēļu agrāk, šogad viss tik slapjš, ka jāpagaida,» skaidro zemniece, «taču laiks ir silts, nav, kur īpaši steigties. Negribas likt pagrabā un vītināt.» Kāpostus iecerēts novākt līdz oktobra beigām. Ir gadījies, ka pēdējos vēl nenovāktos pārklāj pirmais sniegs, taču tas parasti nokūst un kāpostiem nekaitē, atminas I. Ļekūne.

«Sprīdīšos» īpaši rūpējas par tiem ziemas šķirnes kāpostiem, ko iecerēts glabāt svaigus. Savukārt kāpostu skābētava strādā teju bez apstājas, jo šī produkta pieprasījums tirgū esot nemainīgi liels.
 
Slapjais laiks kavējis sīpolu novākšanu, kas ievilkusies mēneša garumā, stāsta Iecavas novada saimniecības «Jaunstrīķeri» īpašnieks Andis Arājs. «Raža laba, bet to grūti paņemt. Kartupeļi šur tur pūst, bet tos sāksim vākt pēc nedēļas.»
 
Gan A. Arājs, gan cits Iecavas novada lauksaimnieks Juris Sidorenkovs šī gada dārzeņu cenas prognozē zemas, īpaši rudenī, kad preci zemnieki centīsies vairāk pārdot, lai tā glabājot nesapūtu. J. Sidorenkova «Kalna Jurģēnu» laukos patlaban vāc gan kartupeļus, gan burkānus, daļu ražas uzreiz nododot tirgū un veikalos.
 
Bauskas novada Vecsaules pagasta SIA «Kalnakrogs Agro» valdes loceklis Gints Liepiņš šo gadu dēvē par īstu kartupeļu gadu, piebilstot - ja kartupeļus nemigloja, lietus dēļ tie var sākt pūt. Īpašu «otrās maizes» cenu kāpumu viņš neparedz arī jaunajā gadā, jo lielaudzētājiem esot daudz labas produkcijas.

Savukārt J. Sidorenkovs atgādina pērnās ziemas labo noietu gan burkāniem, gan kāpostiem un kartupeļiem, jo Polijas audzētājiem ražu bija norāvušas vētras un plūdi. Šogad tā nebūs, jo labas ražas ir daudzviet Eiropā.
 
Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra direktore Ingūna Gulbe norāda, ka Latvijā audzēto kartupeļu trūkumu nākamā gada sākumā var aizpildīt Polijas un Ukrainas prece, kur arī šogad padevusies laba raža. Ukrainā patlaban kartupeļu cena ir 10 - 15 santīmu kilogramā (sant./kg), Spānijā - ap 7 sant./kg.


Avots: Bauskas Dzīve

  

Vēl ziņas

Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts