Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

16.11.2018

Ceļotāji arvien biežāk dod priekšroku Latvijas un Igaunijas industriālā mantojuma iepazīšanai

Industriālajam mantojumam Latvijā un Igaunijā ir lielas attīstības iespējas un tā objekti iegūst arvien nozīmīgāku lomu tūrisma piedāvājumā,pēc industriālā mantojuma nedēļas nogales secinājuši tās organizētāji un objektu saimnieki. Kopumā piecās nedēļas nogalēs 55 industriālā mantojuma objektus Latvijā un Igaunijā apmeklējuši vairāk nekā 13 tūkstoši viesu, vislielāko interesi izrādot par bākām, seno fabriku ēkām, dzelzceļa objektiem un ūdenstorņiem.

“Esam spēruši pirmos soļus, lai industriālā mantojuma celtnes un objekti, kas savas funkcijas zaudējuši, pārtop par jauniem tūrisma objektiem, aizraujoši iepazīstinot ar savu vēsturi. Igaunijā mūsu piedāvājumu – doties nedēļas nogaļu tūrēs – izmantoja aptuveni 2 tūkstoši cilvēku, savukārt Latvijā industriālā mantojuma objektos uzņēmāmvairāk nekā11 tūkstošus cilvēku. Lielā iedzīvotāju interese apliecina, ka mums jāturpina industriālā tūrisma objektu sakārtošana un maršrutu pilnveide, tāpēc strādājam pie ceļveža izveides gan vietējiem, gan ārvalstu ceļotājiem,” stāsta Jana Kalve, Kurzemes plānošanas reģiona projekta Industriālais mantojums vadītāja.

Piecas nedēļas nogales septembrī un oktobrī apmeklētājiem bija pieejami unikāli industriālā mantojuma objekti Latvijā un Igaunijā. Daži no tiem ikdienā nav pieejami, piemēram Liepājas ūdenstornis, Valdgales vējdzirnavas.Ērtības labad visi objekti bija apvienoti piecos maršrutos pa reģioniem - Vidzeme, Kurzeme, Rīgas reģions, kā arī Rietumu un Dienvidigaunija. Maršrutos bija iekļautas bākas, dzirnavas, hidroelektrostacijas, ūdenstorņi, senu ražotņu ēkas, muzeji un dzelzceļu mantojuma objekti.

Vidzemē visapmeklētākās bija senās ražotnes un dzelzceļš (Gulbenes-Alūksnes bānītis un Gulbenes depo), Rietumigaunijā – bākas, Rīgas reģionā apmeklētāji deva priekšroku virknei ražotņu un to muzejiem, savukārt Dienvidigaunijā vislielāko interesi ceļotāji izrādīja par bākām. Kurzeme bija viens no visapmeklētākajiem reģioniem, kur gandrīz 6400 viesu deva priekšroku bāku un ūdenstorņu iepazīšanai.  

Projekts Industriālais mantojums tūrisma attīstībai tiek realizēts INTERREG Igaunijas - Latvijas programmas ietvaros, kas ļauj izcelt industriālā mantojuma objektus un maršrutos vienkopus piedāvāt interesentiem tos apskatīt. Nepilnu divu gadu laikā Latvijā jau ir atjaunoti un notiek darbs pie Zilākalna un Aizputes ūdenstorņa, Airītes stacijas, Baložu dzelzceļa, Kuldīgas industriālā mantojuma torņa, Jaunpils dzirnavām, kā arī Līgatnes papīrfabrikas strādnieku dzīvokļa. Kopumā Latvijā un Igaunijā ar projekta finansiālo atbalstu tiks uzlaboti 25 industriālā mantojuma objekti.








Par projektu: 
Projekts “Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai” (Revival of Industrial heritage for tourism development) tiek realizēts Interreg Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības programmā 2014. - 2020. gadam. 


Jana Kalve

  

Vēl ziņas

Pavāru konkursā Global Chef Challenge Latvijas komandai izcils sniegums
Pirmo reizi Rīgā – sarunu un ēdienu festivāls Liels & Vegāns
Rīga kļūst par starptautiskās AEHT ikgadējās konferences un profesiju konkursu norises vietu!
Zināmi konkursu Latvijas Gada Pavārs 2024 un Pavārzellis rezultāti
Baltijā lielākais viesnīcu operators “Mogotel Hotel Group” Stokholmā atvēris pirmo “voco hotels” zīmola viesnīcu


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts