Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

14.03.2018

Brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. Lielā dienā jeb pavasara saulgrieži ir laiks, kad daba un cilvēki svin gaismas uzvaru pār tumsu un diena kļūst garāka jeb lielāka par nakti. Brīvdabas muzejs arī šajos svētkos aicina atgriezties pie senajām latviešu tradīcijām – šūpoļu kāršanas un šūpošanās, olu krāsošanas un ripināšanas, kā arī spēlēm, rotaļām un Putnu dzīšanas dziesmām –kopā ar folkloras kopu "Skandinieki". 

No 13.00 līdz 15.00 pavasara svinētājus ar Lielās dienas tradīcijām un paražām iepazīstinās folkloras draugu kopa „Skandinieki”. Kopas vadībā veiksim dažādus svētku rituālus, skaļi gavilēsim putnu kalnā, iesvētīsim un koši pušķosim šūpoles, kā arī sadziedāsimies un iesim jestrās rotaļās un spēles.

Pavasara sākumu Brīvdabas muzejā lieli un mazi varēs arī atzīmēt aršūpošanos īpašajās Lielās dienas šūpolēs un olukrāsošanu, kā arī mērošanos spēkiem koka unvistu olu ripināšanā. Olas tradicionāli uzskata par saules, dzīvības un auglības simbolu un pavasara gaidās tāmir īpaša loma, tā kā tradīcija vēsta, ka pēc kārtīgas olu krāsošanas un kaujāmvasara būs auglīga un mājās ienāks svētība. 

Aktīvākie svētku viesi, ko olu kaujas un augstā šūpošanās vēl nebūs nokausējusi, varēs izspēlēt senās lauku spēles kopā ar Aldoni Baldiņu un vizināties zirdziņa mugurā.

Apmeklētāji tiek aicināti ņemt līdzi pērnos Jāņu vainagus rituālajai dedzināšanai, krāsainus dzīparus šūpoļu rotāšanai, olas darbnīcām, ēšanai un kaujām, kā arī pūpolu zarus pašu, radu un draugu veselībai.


Pasākumu atbalstaA/S Balticovo.


Ģimenēm ar bērniem.
Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja muzejā ir bez maksas.
Ģimenes biļete (1 līdz 2 pieaugušie + 1līdz 4 bērni līdz 18 gadu vecumam) 4,00€.
Vecākiem ar pašiem mazākajiem – pieejama pārtinamā istaba.

Ieeja, darba laiks un cenas.
Ieeja pasākumāno muzeja Galvenās ieejas – Brīvdabas ielas 21. Muzejs apmeklētājiem būs atvērts no plkst. 10.00 līdz 17.00. Ieejas maksa skolēniem 0,70€, pilna laika studentiem 1,40€, pensionāriem 1,40€, pieaugušajiem 2,00€.


Pie muzeja pieejama bezmaksas autostāvvieta.
Mājdzīvniekus lūdzam šoreiz atstāt mājās.www.brivdabasmuzejs.lv

 Harita Maniņa

  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts