Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

18.09.2018

Birštonas kūrortpilsēta atjaunojusi kulinārijas karti – arvien pieaug ēdināšanas uzņēmumu tīkls


Katrs var apstiprināt–laba atpūta un uzturs ir pamatu pamats mūsu veselībai. Lai sniegu apmeklētājiem vairāk nekā tikai augstas kvalitātes veselības aprūpes, atpūtas un naktsmītnes pakalpojumus, pēdējos gados Birštonā tiek aktīvi attīstīta ēdināšanas uzņēmumu darbība. Birštonā, kas atrodas Nemunas ielokā, pašlaik darbojas 30 ēdināšanas uzņēmumi, kuri tiek prezentēti“Birštonas kulinārijas kartē”,kas iznāk jau otro gadu pēc kārtas.

Viesus Birštonā sagaida 30 ēdnīcas un kafejnīcas
Šobrīd Birštonas kūrortpilsētā saskaitāmas pat 30 vietas, kurās var ieturēt maltīti, baudīt kafiju, nogaršot desertus vai vienkārši atveldzēties. Birštonas kulinārijas kartē iezīmētās vietas palīdzēs Birštonas iedzīvotājiem un viesiem vieglāk izvēlēties, ko vērts apmeklēt. 

Ēdināšanas uzņēmumi pielāgoti dažādām apmeklētāju vajadzībām un svētkiem: restorāni, kafejnīcas, bāri, picērijas, burgerbāri, tējnīcas. Daži no tiem darbojas tikai siltajā sezonā, bet siltais rudens ļauj prognozēt, ka šogad sezona uzkavēsies ilgāk nekā parasti.

Kulinārijas konkursa uzvarētāji– labākie no labākajiem
Pasākums, kas jau ir kļuvis par tradīciju, – pavasarī Birštonā organizētais kulinārijas konkurss. Tā mērķis ir veidot ekskluzīvas kūrorta gastronomiskās tradīcijas, veicināt vietējos ēdināšanas uzņēmumus atjaunoties, radoši paskatīties uz viesiem piedāvājamo ēdienkarti un nopietni sagatavoties gaidāmai vasaras sezonai. Atjaunotā Birštonas kulinārijas karte iepazīstina ar galvenajiem uzvarētājiem trijās kategorijās: labākā uzkoda, karstais ēdiens un deserts. 


Īpaša uzmanība arī veģetāriešiem un vegāniem
Šajā izdevumā iekļautas ne tikai vietas, kurās pagatavotie ēdieni tika atzīti par vislabākajiem, bet arī visi pārējie kūrortpilsētas ēdināšanas uzņēmumi. Katras prezentācijas īpatnība ir tā, ka restorāns, kafejnīca vai bārs atšķiras no citiem, īpašajiem ēdieniem dots nosaukums un aprakstīta to rašanās ideja. Birštonas karte orientēties palīdzēs arī īpašajiem viesiem –veģetāriešiem un vegāniem, kam ir specifiskas vajadzības,tā ir pielāgota arī personām ar dažāda veida pārtikas nepanesību. Šeit ir arī iezīmētas vietas viesiem, kuri ierodas Birštonā kopā ar mājdzīvniekiem vai bērniem, kuri vienmēr ir gatavi spēlēties.

Birštonas kulinārijas karte tiek izplatīta Birštonas tūrisma informācijas centrā un citās publiskās kūrortpilsētas vietās. Šobrīd ir izdota versija lietuviešu valodā, bet drīzumā tā tiks izdota angļu, krievu un latviešu valodās. Visas Birštonas kūrorta ēdināšanas vietas ir pieejamas interneta vietnē šeit
Birštona – unikāla Lietuvas kūrortpilsēta, kas atrodas Nemunas ielokā. 82% Birštonas pašvaldības teritorijas ir Nemunas ieloka reģionālā parka teritorijā. 


Birštona ir starptautisko veselības aprūpes pakalpojumu kūrortpilsēta Lietuvā, kas slavena ar savu unikālo dabu, Nemunas līkumiem, minerālūdeni un karaliskās ģimenes saknēm. Kūrorts apdāvināts ar dabas bagātību: plūstošiem minerālūdens avotiem, ārstnieciskajām dūņām, tīru gaisu un veselībai draudzīgu klimatu. Kūrorts lepojas ar Eiropā atzītu un vērtējamo minerālūdeni, kas satur daudz broma.  
Rimante Kurkauskaite

  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts