Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

12.12.2019

Birštonas kūrortpilsēta aicina svētkus svinēt mierīgi un mājīgi


Decembrī pilsētu centrālajos laukumos un parkos kļuvis gaišāks – viena pēc otras izgaismojas svētku rotātās Ziemassvētku egles. Arī Lietuvas kūrortpilsētā Birštonas jau iedegta centrālā Ziemassvētku egle. Tās izveidošanai tika izgatavota īpaša konstrukcija, kas dekorēta ar dzīviem egļu zariem un izrotāta ar mirdzošām 5000 lampiņu virtenēm, kā arī spilgtām zvaigžņu rotām. ​Kūrortpilsēta ir ne tikai parūpējusies par svētku sajūtu, bet arī par to, lai tūristi no Latvijas justos kā mājās - vienā no koncertiem uzstāsies Latvijas Nacionālās operas un baleta solists Juris Vizbulis.

Birštonas neplāno konkurēt ar citu pilsētu izrotātajām eglītēm, taču decembra kultūras programmu varētu salīdzināt ar galvaspilsētu piedāvātajām izklaidēm. Birštonas katru dienu kaut ko piedāvā - atpūsties, pavadīt laiku ar ģimeni, pasmaidīt un darīt lietas lēnām un mierīgi. Šī gada Birštonas Ziemassvētku sauklis ir “Sviniet lēnām”.

“Šī gada svētku programmas akcents ir divi lieliski kolektīvi no Itālijas. Decembra vidū jaunais itāļu komponists un pianists Vincenzo Cipriani uzstāsies kopā ar grupu, bet 2019. gadu noslēgs slavenais itāļu kvintets Domo Emigrantes. Esam gandarīti, ka varam Birštonas iedzīvotājiem un viesiem piedāvāt augsta līmeņa kultūras programmu, kuru ik gadu papildina atsevišķu sanatoriju un SPA centru iniciatīvas,” ar decembra notikumiem iepazīstina Birštonas kultūras centra vadītājs Zigmas Veleikis.

Svinēsim mierīgi, bet ar mūziku

Aplūkojot nebeidzamo kņadas un svētku burzmu Ziemassvētku karuselī, kūrorts atgriežas pie savas galvenās misijas – veselīga un mierīga ritma. Svinībām nav jābūt bagātīgām, skaļām vai ļoti spilgtām. Tās var būt arī mājīgas, mierīgas un harmoniskas.

“Birštonas vienmēr ir bijis un paliks harmonijas, veselības un labsajūtas kūrorts, tāpēc šogad mēs savus viesus aicinām apiet lielo pilsētu kņadu un baudīt Ziemassvētkus rosīgajā Birštonā. Atvaļinājumu šeit var apvienot ar labsajūtas procedūrām, kvalitatīvu ēdienu un bagātīgu koncertprogrammu,” sacīja Birštonas Tūrisma informācijas centra direktore Rūta Kapačinskaitė.

Ziemassvētku dienā Birštonas kūrmājā (Kurhauzas) skanēs visu laiku skaistākā Ziemassvētku mūzika. Izcils balss tembrs, jutekliskais un muzikālais dziedātājs – dziesmu autors, izpildītājs un ģitārists R. Difarte kopā ar sievu, izpildītāju A. Difarte izpildīs skaistākās svētku dziesmas.  Koncertā skanēs arī viens no skaistākajiem lietuviešu instrumentiem – kankles, kā arī vijole, ko spēlēs viesis no Kaļiņingradas - Laryon Dyakov.

Ziemassvētku un Jaungada programmas ir sagatavojuši arī restorāni un viesnīcas. Piemēram, Eglės sanatorija Jaungada vakaru uzticēs dziedātājiem Žilvinas Žvagulis un Irena Starošaitė, Royal SPA Residence sarūpējusi jautru programmu ar “Pravalturas” vadītāju un pasākumu rīkotāju Vytautu Mikaičiu, viesnīca Pušynė gatavos svētku vakariņas ar akustiskās ģitāras uzstāšanos, taču Vytautas Mineral SPA viesus izklaidēs Juris Vizbulis - Latvijas Nacionālās operas un baleta solists, grupa "Trīs apelsīni" (“Trys apelsinai”) un izpildītāja Liepa Mondeikaitė.

Kūrortpilsēta svētku laikā piedāvā gan teātra izrādes, mākslas darbu izstādes, degustācijas, gan koncertus. Birštonā būs patīkami ne tikai dzīvot vai atpūsties, bet arī nosvinēt gada skaistākos svētkus.
Informācija par pasākumiem Birštonā: https://www.visitbirstonas.lt/lv/


Rūta Kapačinskaitė

  

Vēl ziņas

Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts