Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

29.09.2016

Biobrokastis mazajam skolēnam

Pareizs, sabalansēts un regulārs uzturs ir svarīgs bērnu attīstībai un veselībai. Arī skolas vecuma bērniem nedrīkst izpalikt dienas svarīgākā ēdienreize. Tādēļ Vācijas Mēklenburgas – Priekšpomerānijas pavalsts bioloģiskās lauksaimniecības uzņēmēji savu tradīciju - katram pirmās klases skolēnam, sākot skolas gaitas, dāvināt brokastu kārbiņu ar bioloģisko produkciju “Bio-Brotbox” - vēlas iedzīvināt arī Baltijas valstīs. Šim aicinājumam ir atsaukušies Latvijas bioloģiskās produkcijas ražotāji, jau šogad divu skolu mazajiem skolēniem dāvinot maisiņus ar Latvijā ražotu bioloģisko produkciju.

Talkā bioloģiskajiem lauksaimniekiem nākušas Mēklenburgas – Priekšpomerānijas un Baltijas valstu lauksaimniecības ministrijas. Latvijas Zemkopības ministrija, Lietuvas Lauksaimniecības ministrija, Igaunijas Lauku lietu ministrija un Vācijā Mēklenburgas – Priekšpomerānijas pavalsts Lauksaimniecības, vides un patērētāju aizsardzības ministrija 2015. gadā noslēdza sadarbības līgumu par ideju un priekšlikumu apmaiņu, lai stiprinātu bioloģiskās lauksaimniecības produkcijas ražošanu un patēriņu.

Bioloģisko brokastu kārbiņu ierosme ir viena no idejām, ar ko dalās Vācijas kolēģi. Šāda akcija Mēklenburgas – Priekšpomerānijas pavalstī Vācijā šogad notiek jau piekto reizi. Skolas brokastu kārbiņu akcijai Vācijā piesakās pašas un nodrošina, ka reizē ar biobrokastu kastīšu izsniegšanu bērni noklausās arī lekciju par veselīgām brokastīm.

Šogad Mēklenburgas – Priekšpomerānijas Lauksaimniecības, vides un patērētāju aizsardzības ministrija dāvina 50 biobrokastu kārbiņas ar Vācijā ražotiem bioloģiskajiem produktiem un informatīvu bukletu par bioloģisko lauksaimniecību katrai no trīs Baltijas valstīm izdalīšanai pirmklasniekiem kādā no skolām.

Vācijā ražotās biobrokastu kastītes un Latvijas bioloģiskās pārtikas maisiņus Rīgas sākumskolas “Valodiņa” pirmziemnieki un Rīgas Kristīgās sākumskolas pirmklasnieki saņems piektdien, 30. septembrī, pulksten 9.00 Zemkopības ministrijas 23.stāva zālē, Republikas laukumā 2, Rīgā. Šīs skolas izvēlējusies Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija (LBLA). LBLA gādātajos maisiņos būs Latvijas uzņēmumu “Milzu” un “Lat Eko Food” bioloģiskā produkcija. LBLA izskatīs vācu pieredzi un savas iespējas, lai izvērtētu biobrokastu kārbiņu tradīcijas pārņemšanu Latvijā.


  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts