Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

16.08.2011

Biezeņi ar stikliem Latvijā netiek tirgoti

Sociālajos tīklos cilvēki satraukti pārsūta cits citam ziņojumu, kurā apgalvots, ka pazīstamās pārtikas preču zīmes Nestle biezeņi zīdaiņiem varētu saturēt stikla gabaliņus. Tomēr uzņēmums apgalvo, ka šie biezeņi Latvijā nav ievesti un satraukumam nav pamata.

Ziņojums, kas apsteidzis lielu daļu Latvijas iedzīvotāju, izplatīts no personas uz personu arī sociālajā tīklā Draugiem, rakstīts brīdinošā un satraucošā tonī, turklāt sliktā latviešu valodā: «Steidzami! Domāts visiem vecākiem.

Nestle lūdza, lai jūs atgrieztu visus Banana zīdaiņa barošanai, kuru termiņš beidzas 2012, jo tie var saturēt stiklu! Lūdzu, nokopējiet un publicējiet tālāk visu bērnu dēļ. Svītru kodu 7613033089 73. Pat ja jūs neesat ne mamma, ne tētis, lūdzu, palīdziet, lūdzu, nosūtiet šo ziņu ar citiem. Jūs varat palīdzēt paglābt bērnus.» Šāds ziņojums nosūtīts arī krievu valodā. Diemžēl izzināt, kurš bijis ziņojuma pirmavots, praktiski nav iespējams, jo ziņas pārsūtītāji skaitāmi jau desmitos.

Uzņēmuma interneta vietnē ir paziņojums, kurā apgalvots:

Nestle bērnu pārtika stikla iepakojumos, kas tiek tirgota Baltijas valstīs, nav saistīta ar Francijā no tirgus izņemto banānu biezeni. «Mēs vēlamies nomierināt mūsu patērētājus attiecībā uz informāciju, kas parādījās sociālo mediju portālos,» teikts uzņēmuma paziņojumā. Jau šāgada jūnija beigās Nestle Francijā brīvprātīgi atsauca vienu ražošanas partiju Nestle Petit Pot Recette Banana (banānu biezeni) – bērnu pārtikas produktu stikla burciņās. Konkrētā produkta partijas atsaukums bija preventīvs pasākums pēc sūdzības saņemšanas no patērētāja, kurš biezeņa burciņā bija atradis stiklu. Nestle Francijā ciešā sadarbībā ar valsts institūcijām nekavējoties veikusi nepieciešamo izmeklēšanu, pēc kuras noskaidrojies, ka tas bijis viens izolēts gadījums, kas skāris tikai vienu konkrēto biezeņa burciņu.

Nestle apgalvo, ka konkrētā produkta ražošanas partija tika pārdota tikai Francijā un šādu produktu Baltijas valstīs nepārdod.

Arī Pārtikas veterinārais dienests (PVD) saņēmis brīdinošo informāciju par šo biezeni, taču ziņojums skāra citu valsti, Latvijā nekādas aktivitātes netika veiktas. «Jau jūlijā Ātrās brīdināšanas sistēmā (RASFF) bija informācija par to, ka Francija ir konstatējusi stikla fragmentus Spānijas izcelsmes banānu biezenī,» saka PVD speciāliste Ludmila Belova, «bet produkcija ir izplatīta tikai Francijā un līdz Latvijas tirgum nav nonākusi.» Pērn Nestle no Baltijas tirgus atsauca šķīstošo kafiju, jo bija aizdomas, ka piegādes laikā varētu saplīst stikla iepakojums.

avots: nozare.lv

  

Vēl ziņas

Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai
Veiksmīgi noritējis seminārs Somijas medijiem un tūrisma nozares pārstāvjiem
Ir nācis klajā pirmais MICHELIN ceļvedis Latvijā
Ēdienu inovācijas un hibrīdēdieni ilgtspējīgai pārtikas nozarei


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts