Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

19.08.2014

“BIBLIOTĒKA N°1 Restorāns” piešķirts prestižā izdevuma “Wine Spectator” Award of Excellence apbalvojums

2014. gada jūlijā viens no pasaulē prestižākajiem vīna kultūras izdevumiem “Wine Spectator” ir piešķīris Award of Excellence 2014 “BIBLIOTĒKA N°1 Restorāns” piedāvātajai vīna kartei. “BIBLIOTĒKA No 1 Restorāns” jau otro gadu pēc kārtas iegūst šo apbalvojumu un joprojām ir vienīgais restorāns Baltijas valstīs, kam piešķirts šāds nozīmīgs apbalvojums.
 

 “BIBLIOTĒKA N°1 Restorāns” šefsomeljē Jānis Gailis kopā ar restorāna someljē Ivo Orlovu un Jāni Miezi ir atlasījis lieliskus Itālijas vīnus no 26 vīna darītavām, pārstāvot gandrīz visus Itālijas reģionus. Šobrīd vīna karti papildinājuši izcili eksemplāri no Francijas klaskākajiem reģioniem. Kā arī izmeklēti vīni no jaunās pasaules- Dienvidāfrikas, Austrālijas, Amerikas, Čīles un Argentīnas.

“Viegli ir izcīnīt, grūti ir noturēt! Arī šī gada laikā esam attīstījušies un veikuši vērā ņemamas izmaiņas. Esam nostabilizējuši un nostiprinājuši Itālijas vīnu piedāvājuma politiku, iekļaujot vīna kartē vēl 40 vīnus no 5 jaunām vīna darītavām. 

Līdz ar to tagad savus viesus esam nolēmuši palutināt arī ar Jaunās pasaules vīniem. Esam aptvēruši fundamentālākos Francijas reģionus- Bordo,  Burgundiju, Elzasu. Ņemot vērā viesu atsauksmes un piepildīto restorānu, saprotam, ka ejam pareizo ceļu,” saka vīnzinis Jānis Gailis.

Saskaņā ar “Wine Spectator”, apbalvojums tiek piešķirts restorāniem, kuru vīna karte piedāvā interesantu un daudzveidīgu vīna izvēli, kas ir labi prezentēti, tematiski atbilst restorāna stilam un spēj aptvert plašu vīna cienītāju loku. 


Vērtēta arī tiek vīna uzglabāšana un ilglaicīga vīna pieejamība, kam restorāns “BIBLIOTĒKA N°1 Restorāns” pievērš ļoti lielu uzmanību, jo vīna pagraba krājumos atrodas vairāki augstas klases vīni, kas paredzēti lietošanai arī pēc vairākiem gadiem. “BIBLIOTĒKA N°1 Restorāns” ir vienīgais restorāns Baltijas valstīs un viens no nedaudzajiem restorāniem Austrumeiropā, kas ir ieguvis tik augsta mēroga apbalvojumu restorānā piedāvātajai vīna kartei.

“BIBLIOTĒKA N°1 Restorāns” vadītāja Zane Laganovska-Vesere par atkārtoti iegūto apbalvojumu, saka: “Galvenais ir neapstāties, turpināt attīstīties un šķērsot jaunas robežas. 2013. gada veikums ir devis ļoti lielu stimulu izaugsmei, un, kā jau redzams, šī gada ieguldītais darbs ir atkal vainagojies panākumiem, kas ievirza gan mūsu vīnu karti, gan pašu restorānu, gan personāla darbu nākamajā līmenī uz plašāku atpazīstamību arī ārpus Latvijas robežām. Esam lepni par atkārtotu atzinību un varam pateikties saviem darbiniekiem, ka spējam noturēt tik augstu līmeni.”

 Kalvis Kidals

  

Vēl ziņas

Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai
Veiksmīgi noritējis seminārs Somijas medijiem un tūrisma nozares pārstāvjiem
Ir nācis klajā pirmais MICHELIN ceļvedis Latvijā


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts