Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

19.10.2011

Baltijā lielākā kafijas ražotne „Melnā Kafija” atver Kafijas skolu

Ar prezentāciju SIA Officeday rīkotajā biroja preču izstādē „Lietišķais stils” SIA Melna Kafija uzsāk ilgi lolotās un sadarbībā ar Zviedrijas kafijas ražotāju Löfbergs Lila tapušās Kafijas skolas darbību.

Kafijas pupiņu šķirņu maisījums, grauzdējuma pakāpe, malums, dozēšana, kafijas aparāts, tā regulējums, apkope, ūdens un vēl un vēl un vēl – visas šīs zināšanas nepieciešamas tikai vienas espresso kafijas tasītes pagatavošanai. Patiešām labas kafijas pagatavošanas process sastāv no neskaitāmām sīkām, vienai otru papildinošām detaļām, kura apguvei nepieciešama īpaša apmācība, kuru nu savas ražotnes telpās piedāvās SIA Melnā Kafija sadarbībā ar Löfbergs Lila.

„Kafijas skolas kursi iesākumā tiks piedāvāti profesionāļiem – restorānu un bāru īpašniekiem un darbiniekiem, atsvaidzinot, uzlabojot un papildinot viņu zināšanas par kafiju un piedāvājot ieskatu Barista mākslas niansēs. Balstoties uz Löfbergs Lila pieredzi, ir izstrādāti dažādi kursu līmeņi, apmācot interesentus no espresso amatiera līmeņa līdz augstas klases Barista meistaram,” stāsta SIA Melnā Kafija valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Čakste.

Apmācību laikā dalībnieki iegūs padziļinātas zināšanas par kafiju, par espresso pagatavošanas tehniku, kafijas aparātiem, pienu un par to smalko robežu, kuru nepagurstoši meklējam, lai pagatavotu patiešām labu kafiju. Kursu piedāvājums sākas ar pamatinformāciju par kafijas pupiņas ceļu līdz tasītei un turpinās ar 4 līmeņu Barista apmācību, noslēguma kursā pat gatavojot dalībniekus espresso konkursiem. Bet „Artisan” – SSCA (Swedish Speciality Coffee Association) sertificēta un akreditēta 2-gadīga visaugstākās pakāpes apmācību programma, kuras mērķauditorija ir kafijas profesionāļi – ļauj iegūt Master Barista titulu.

Kafijas skolas kursi notiek gan teorētiskā, gan praktiskā līmenī, mācību procesam piesaistot īstus Barista amata meistarus kā, piem. Vadim Kõllomets, SCAE (Speciality Coffee Association of Europe) sertificētu Barista, kura (dažu no) titulu klāsts runā pats par sevi - 3-kārtējs Igaunijas čempions Latte-Art nominācijā, Igaunijas čempions Cuptasting (degustācija), 10 vietas ieguvējs Pasaules čempionātā Latte-Art klasē, Eiropas komandu čempionāta tiesnesis.

Par uzņēmumu:
Kafijas ražotājs SIA „Melnā Kafija” nozarē darbojas kopš 1996. gada. Kopš 2010.gada rudens SIA „Melnā Kafija” ietilpst Zviedrijas kafijas ražotāja Löfbergs Lila uzņēmumu grupas sastāvā. SIA „Melnā Kafija” galvenais birojs un ražotne, kas ir lielākā un modernākā kafijas ražotne Baltijas valstīs, atrodas Ķekavas pagastā. Savas plašās produkcijas klāstu uzņēmums pārdod Latvijā, kā arī eksportē uz Krieviju, Lietuvu, Igauniju, Somiju un citām valstīm. SIA "Melnā kafija" izplata Löfbergs Lila uzņēmumu grupas produkciju Latvijā, kā arī ir pārņēmusi Löfbergs Lila kafijas distribūcijas vadību Baltijā.


Madara Laicāne,
“Baltijas Komunikāciju Centrs”

  

Vēl ziņas

MICHELIN zvaigznes tagad arī Baltijā
Bezmaksas semināri par interaktīvo rīku darba vides riska novērtēšanai OiRA
Latvijā strauji aug vegānisko recepšu popularitāte
Eko programma: krasi mainījusies iedzīvotāju attieksme pret ikdienā nepieciešamām lietām
Maizes diena un Sidra svētki 31.07. 2022.


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts