Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

18.01.2012

«Balticovo» sācis olu eksportu uz Angolu

Olu un olu produktu ražotāja kompānija AS "Balticovo" Iecavas novadā sākusi olu eksportu uz Āfrikas valsti Angolu, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja uzņēmuma pārstāvji.

"Uz Angolu tiek eksportēti līdz astoņiem konteineriem produkcijas mēnesī. Vienā konteinerā ir ap 500 000 olu. Saņēmējs Angolā ir vietējā vairumtirdzniecības kompānija, kas tālāk olas izplata veikalu tīkliem un citiem klientiem," sacīja kompānijas komercdirektors Edgars Lesnieks.

Viņš arī atzina, ka tuvāko mēnešu laikā plānots palielināt eksporta apjomu līdz 14 konteineriem mēnesī, jo audzis pieprasījums. Ja būs jauni klienti, kuri novērtēs produkcijas kvalitāti, tikšot apsvērta iespēja eksportēt arī uz citām Āfrikas valstīm.

Kā norādīja Lesnieks, šogad uzņēmums pastiprināti strādās ar Skandināvijas un Centrāleiropas valstu tirgiem.

"Plānojam sākt sadarbību ar divām veikalu ķēdēm - "Albert" Čehijā un "Tesco" Polijā, Čehijā, Ungārijā un Slovākijā," sacīja "Balticovo" pārstāvis.

Patlaban "Balticovo" produkciju eksportē uz visām Eiropas valstīm, izņemot Lielbritāniju, Spāniju un Portugāli. Eksporta apjoms ir 70% no saražotās produkcijas. Gadā uzņēmumā saražo vairāk nekā 500 miljonus olu. Pagājušajā gadā eksporta sadalījums bija 80% olas un 20% - olu produkti.

Kā ziņots, "Balticovo" apgrozījums 2010.gadā sasniedza 21,2 miljonus latu, kas ir par 1,3 miljoniem latu mazāk nekā 2009.gadā, kad uzņēmuma apgrozījums bija 22,5 miljoni latu. Pērn, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, apgrozījums samazinājies par 5,8%, ko uzņēmums skaidro ar olu pārdošanas cenu samazināšanos Eiropas Savienībā.

"Balticovo" dibināts 1993.gadā, atrodas Iecavas novadā. Investīcijas uzņēmumā kopš tā rekonstrukcijas 2004.gadā ir aptuveni 18 miljoni latu. "Balticovo" eksportē 70% no visas saražotās produkcijas, ražošanas apjomi pēdējo piecu gadu laikā pieauguši divarpus reizes.

No 2009.gada maija AS "Balticovo" akciju kontrolpakete ar 95% uzņēmuma akciju pieder SIA "BCO". Kā liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA "Lursoft" informācija, SIA "BCO" īpašnieki kopš 2009.gada 17.decembra ir Valdis Grimze (pieder 33% kapitāldaļu) un Tatjana Poplavska (pieder 66% kapitāldaļu). "Daugavpils putnu" lielākais īpašnieks ir SIA "Bolnis". Savukārt uzņēmuma "Bolnis" 100% īpašnieks kopš 2009.gada 4.augusta ir SIA "BCO".


Avots: bauskasdzive.lv

  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts