Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri Tallinn FoodFair

Ziņas

24.03.2016

Autobraucēji biežāk brauc vienatnē

Lai arī liela daļa Latvijas iedzīvotāju ikdienā automašīnu izmanto kopā ar savu ģimeni (36%), teju tikpat daudzi brauc vienatnē, noskaidrots “Statoil Fuel & Retail Latvia” veiktajā aptaujā. 

Vairākums no respondentiem, kas dod priekšroku braukšanai vienatnē, ir jaunieši vecumā līdz 24 gadiem un autovadītāji vecumā pēc 40 gadiem, liecina aptaujas dati. Pārsteidzoši, ka vien katrs desmitais savu maršrutu apvienojis ar kaimiņu vai draugu.

Braukšanu vienatnē saista ar neatkarību
Katrs desmitais respondents atklāj, ka draugu un kaimiņu lokā pazīst kādu, ar ko varētu apvienoties braucienam, taču to nedara. Kā iemeslus neņemt līdzbraucējus respondenti min nevēlēšanos būt atkarīgam no citiem (51%), nesakrīt braukšanas laiki (44%) un maršruts (35%). 

Tāpat 12% atzīst, ka viņiem vienkārši patīk braukt vienatnē, bet vēl 4% kautrējas ceļabiedrus uzrunāt. Labā ziņa, ka 14% autovadītāju tieši šogad ir apņēmušies kooperēties ar līdzbraucējiem. 

Jautājot par braukšanas paradumiem, 75% aptaujāto tos tuvākajā laikā mainīt nedomā, savukārt pārējie norāda, ka automašīnu izmantos vēl biežāk nekā pērn. Kā galvenos iemeslus regulārākai braukšanai autovadītāji min vēlmi vairāk izmantot automašīnu brīvdienās (48%) un darbadienās (30%). 21% no autovadītājiem plāno braukt ekonomiskāk un ir nolēmuši vēl rūpīgāk plānot savus maršrutus. 

“Pēdējo gadu salīdzinoši zemās degvielas cenas, iespējams, nedod papildu stimulu autobraucējiem kooperēties, taču tieši šādos brīžos varam sākt mainīt savus paradumus. Tā ir iespēja ietaupīt, kā arī vairāk rūpēties par vidi un mazināt sastrēgumus,” norāda Statoil Fuel & Retail Latvia izpilddirektore Gunta Jēkabsone. 

Uzziņai
Pētījums veikts 2016. gada martā portālā draugiem.lv aptaujājot 1026 respondentus.


Anete Cērpe

  

Vēl ziņas

Vai produkta iepakojuma dizainam ir nozīme
Izdota grāmata Tūrisma uzņēmuma vadīšana kultūras atšķirību kontekstā
Latvijai raksturīgiem svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem tiks samazināts PVN
Tallinn FoodFair ir nr. 1 pārtikas nozares izstāde Igaunijā. Norisināsies jau pavisam drīz!
Vairāki restorāni Rīgā un Jūrmalā paziņojuši par atteikšanos no sprostos dētu olu izmantošanu


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts