Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

28.04.2015

Austrijai ir interese par Latvijas tūrismu

Piedalīšanās projektā „Vakars kopā ar ekspertiem” („An Evening with the Experts”) deva lielisku iespēju uzrunāt vairāk nekā 150 austriešu tūrisma aģentu pārstāvju.

Par darbsemināru norises vietu bija stratēģiski izraudzītas četras Austrijas pilsētas -  Insbruka, Zalcburga, Linca un Grāca. Sarīkojumi notika viesnīcās, kur vakara pirmajā daļā laiks tika atvēlēts sarunām pie galdiem ar informatīvajiem izdevumiem, bet otrajā daļā kopīgo vakariņu laikā klātesošie guva ieskatu tūrisma piedāvājumā un aktualitātēs.

Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) tūrisma tirgus speciāliste Anita Priedīte stāsta: „Sarīkojums bija noderīgs un kvalitatīvs. To organizēja uzņēmums „Aviareps”, kas, tāpat kā pirms diviem gadiem Vācijā, par visu bija padomājis. Vakara nobeigumā tika izlozēti ceļojumi un suvenīri, bet, lai izlozē piedalītos, uz sarīkojumu uzaicinātajiem tūrisma aģentiem bija jāiepazīstas ar visiem pie galdiem strādājošajiem tūrisma pārstāvjiem. Tas bija papildu stimuls, lai individuālās sarunas pirms vakariņām tiktu patiešām lietderīgi izmantotas kontaktu dibināšanai un informācijas apmaiņai.”

Katras pilsētas darbseminārā piedalījās apmēram 35 – 40 Austrijas tūrisma nozares pārstāvju no tādām firmām kā, piemēram, Gruber Reisen”, „Springer Reisen”, „Retter Reisen”, „TUI” u. c. Lielākā daļa dalībnieku bija tūrisma aģenti, kas, pēc Anitas Priedītes vārdiem, bija ļoti atzīstami, jo tieši tūrisma aģenti iesaka klientiem ceļojumus. Sniedzot informāciju tūrisma aģentiem par Latviju kā pievilcīgu tūrisma galamērķi, ir pamats cerēt, ka viņi to nodos tālāk tūristiem.

„Sarunās bieži vien austrieši atzina, ka ir maz informēti par Latvijas tūrisma piedāvājumu. 

Daudzi zināja Rīgu, taču fakts, ka ir vēl daudz interesanta ārpus mūsu galvaspilsētas, ne vienam vien bija pārsteigums,” atzina Anita Priedīte pēc sarīkojumiem Austrijā.

Pārsteidzoši gan austriešiem reizumis šķita arī statistikas dati, kas liecina, ka pērn, 2014. gadā, Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs apkalpoto austriešu tūristu skaits pieaudzis par 40 % un sasniedza gandrīz 16 tūkstošus. Ne viens vien tūrisma aģents uzdeva jautājumu, kā viņu tautieši tik kuplā skaitā bija nokļuvuši mūsu valstī.   

Īso prezentāciju laikā darbsemināros TAVA speciāliste iepazīstināja klātesošos ar Latvijas tūrisma piedāvājumu un vērsa uzmanību uz ērto transporta satiksmi starp Austriju un Latviju, kas padara Rīgu par izdevīgu tūrisma galamērķi nedēļas nogalēs.  

Speciāliste pastāstīja arī par lielisko izdevību īsajās brīvdienās pabūt ārpus galvaspilsētas un apmeklēt Jūrmalu, Gaujas Nacionālo parku, Rundāli u. c. Prezentācijā bija iekļauts arī video par 10 populārākajiem tūrisma galamērķiem, jo, kā zināms, vizuālajam materiālam ir lielāks spēks nekā pasacītajiem vārdiem.    

Individuālās sarunās ar tūrisma aģentiem, kuri nodarbojas ar grupu ceļojumu organizēšanu, tika pierādīts, ka līdzšinējā prakse piedāvāt visas trīs valstis vienā brauciena paketē nav optimālais variants. Pareizāk būtu piedāvāt divu vai pat vienas valsts tūrisma braucienu, jo tad iepazīšanās ar svešo valsti būtu pamatīgāka un notiktu bez steigas.

Vakara gaitā izskanēja jautājumi par dabas tūrismu (aktīvo atpūtu, velomaršrutiem, laivu braucieniem, makšķerēšanu u. c.), golfa laukumiem, spa, atpūtas iespējām ģimenēm ar bērniem un kruīza ceļojumiem.

Projekts „Vakars kopā ar ekspertiem” četrās Austrijas pilsētās tika īstenots no 20. līdz 23. aprīlim. Sarīkojumos piedalījās kopumā piecu valstu vai reģionu nacionālo tūrisma organizāciju speciālisti no Aļaskas, Maķedonijas, Igaunijas, Meksikas un mūsu Latvijas, kā arī lidsabiedrību un kruīza firmu pārstāvji.

Vakara izskaņā katrā darba semināra norises vietā notika izloze, kuras dalībnieki  saņēma ne tikai TAVA suvenīrus, bet arī lidsabiedrība „airBaltic” uzdāvināja braucienu uz Rīgu turp un atpakaļ. Pateicoties šādai lidsabiedrības atsaucībai, četri tūrisma aģenti apmeklēs Latviju.

Semināru dalībniekiem tika izdalīti dažādi Latvijas tūrisma informācijas izdevumi un sarīkojuma organizatoru sagatavots buklets, kur sniegtas ziņas arī par mūsu valsts tūrismu.

TAVA speciāliste piedalījās darbsemināros Austrijā ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu.

Inta Briede, TAVA 

  

Vēl ziņas

Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts