Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

28.04.2015

Atskatoties uz 115 pastāvēšanas gadiem, „Latvijas balzams’’ veic vēsturisku spirta kravas pieņemšanu

Šonedēļ  aprit 115 gadi, kopš tiek ieviests valsts spirta monopols Vidzemē. 

Atzīmējot 115 gadus, kopš AS „Latvijas balzams’’ (LB) vēsturiskajā spirta noliktavā tika saņemta pirmā rektificētā spirta krava – 824 spaiņi 97% spirta - un aizsākās uzņēmuma darbība, šodien LB svinīgi pieņēma spirta kravu 80 000 litru apjomā, apliecinot šī procesa nemainīgo nozīmi alkohola ražošanā (pielikumā vēsturiskais akts par 1.spirta kravas pieņemšanu 1900.gada 30.aprīlī). 

Svinīgajā spirta kravas pieņemšanā LB valdes priekšsēdētājs Guntis Āboltiņš-Āboliņš uzsvēra, ka alkoholisko dzērienu ražošanā izšķiroša nozīme ir tā galvenajām izejvielām – spirtam un ūdenim, pret kuru kvalitāti tiek izvirzītas visstingrākās prasības:

„Augstākās raudzes graudu spirtu šodien iepērkam gan no Eiropas, gan no Krievijas, un tas tiek izmantots, lai nodrošinātu dzērienu ražošanu un eksportu uz vairāk nekā 160 pasaules valstīm. Tāpat lepojamies, ka dzērienu izgatavošanā izmantojam divu LB teritorijā esošo dziļurbumu ūdeni.” 

„Mēs esam mūsdienīgs ražotājs, kas ar cieņu izturas pret vēsturiskām vērtībām – arī  šodien uzturam labā kārtībā un izmantojam vairāk nekā 115 gadu veco spirta noliktavu, kas ir pirmsākums uzņēmuma darbībai,” uzsver G. Aboltiņš-Āboliņš. 

Vidēji mēnesī uzņēmums pieņem 1,3 miljonus litru jeb 13 dzelzceļa cisternas ar augstākās kvalitātes graudu spirta, kas tiek izmantots vairāk nekā 130 dažādu dzērienu zīmolu ražošanā. Tieši LB top tādi pasaulslaveni zīmoli kā „Stolichnaya”, „Moskovskaya”, „Rīgas Melnais balzams”, „Allažu ķimelis”.  Pērn AS „Latvijas balzams’’ saražoja 4,6 miljonus dekalitru alkoholisko dzērienu, kas ir par 11% vairāk nekā 2013.gadā.

Šogad aprit 115 gadu, kopš darbu sāka Rīgas valsts degvīna noliktava nr.1 (tagadējais „Latvijas balzams’’), lai nodrošinātu Vidzemes guberņā ieviesto valsts spirta monopolu. Par uzņēmuma dzimšanas dienu tiek uzskatīts 1900.gada 30.aprīlis – šajā datumā fiksēts pirmais akts par rektificēta spirta kravas pieņemšanu noliktavā. 

Kā liecina vēstures arhīva dati, 1903. gada novembrī uzņēmumā strādāja jau 204 strādnieki, no kuriem lasītpratēji bija 175. Šodien AS „Latvijas balzams” nodarbina 600 strādājošo divās ražotnēs – A.Čaka iela 160 un A.Briāna ielā 7.  

Savu tagadējo nosaukumu uzņēmums ieguvis 1970.gadā. 


Dana Hasana

  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts