Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

01.06.2018

Atklāta jauna atpūtas vieta ESENA Pārdaugavas dārzi


9. jūnijā ar izglītojošu pasākumu rīdziniekiem un pilsētas viesiem sāksies mūsdienīga koncepta atpūtas vietas– ESENA Pārdaugavas dārzi – pirmā sezona.
Iepazīšanās sezonā dārzos norisināsies vairāki dzīvesstila pasākumi par dabu, svinībām un zaļu dzīvesveidu, kuros ar padomiem dalīsies dažādu jomu profesionāļi.Vairāk nekā 60 hektāru lielā atpūtas vieta pretendēs kļūt par iecienītu galamērķi aktīvai vai rāmai atpūtai svētkos un ikdienā.

“Mēs aicinām pilsētas iedzīvotājus, īpaši no Pārdaugavas,biežāk būt tuvāk dabai, izkustēties un dzīvot veselīgāk un harmoniskāk,” saka ESENA Pārdaugavas dārzi direktore Dinnija Laksa. “Brīvdabas meistarklasēs runāsim par pasaules tendencēm un palīdzēsim apgūt praktiskas iemaņas dažādās jomās. Mērķis – lai ikviens mūsu brīvdabas lekcijās uzzina vismaz trīs jaunas un ikdienā noderīgas lietas.”

Aktīva vai rāma atpūta, svinības un dārza darbi

Aktīvās atpūtas cienītājiem dārzu teritorijā ir ierīkotas vairākas zonas piedzīvojumiem un kustībai. 
Mazākajiem apmeklētājiem kopā ar vecākiem ierīkota “Ķiparu taka” un velo ceļš un noma. Jau no jūnija beigām ģimenes tiks aicinātas pārbaudīt veiklību virvju takā, kas veidota dažādās grūtības pakāpēs. 

Savukārt ūdens sporta cienītājiem ir iespēja iepazīt apkārtni ar laivu vai SUP dēli. Aktīvajā zonā ierīkoti arī pludmales volejbola un futbola laukumi, kā arī golfa treniņu vieta.   

Svinībām un mierīgai atpūtai izveidota speciāla vieta labiekārtotā dārzā. Apmeklētāji varēs nomāt ar glempinga telti aprīkotu teritoriju privātiem un uzņēmuma pasākumiem, savukārt nelielām brīvdabas svinībām ierīkotas piknika vietas, kā arī pieejama atpūtas zona ar šūpuļtīkliem ainaviskā pavēnī.     

Tiem, kas ilgojas pēc privātas teritorijas un dārza, viens no interesantākajiem piedāvājumiem ir apstādīta, norobežota teritorija 600 m² platībā, kurā ierīkot savu mazdārziņu vai pavadīt vasaras brīvās dienas zaļumos. Šīs privātās zonas var nomāt īsākā vai garākā termiņā, turklāt dažās ir papildu iespēja nomāt arī dārza māju.

Brīvdabas pasākumi

Visas sezonas laikā dārzos plānotas sešas dzīvesstila nodarbības, kurās profesionāļu vadībā būs iespējams gūt zināšanas un izmēģināt zaļo sienu un sūnu grafiti veidošanu, dārzniecību urbānā vidē, brīvā laika organizēšanas iemaņas dabā kopā ar bērniem, dārza svētku noformēšanu, gongu meditāciju, piemājas augu izmantošanu skaistumkopšanā, zaļu dzīvošanu, rudens ražas sagatavošanu ziemai un citas aktivitātes.

Pirmajā nodarbībā Dārzkopība kvadrātmetrā jau 9. jūnijā apzaļumošanas speciāliste Ilze Gulbe sniegs padomus un rādīs praktiskus piemērus zaļās sienas un sūnu grafiti veidošanā.

Savukārt Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes pārstāvji prezentēs pētījumus un pasaules pieredzi par urbānajiem dārziem, dārzkopības ietekmi uz veselību un izglītību. Pasākumā būs iespēja izgatavot katram savu mobilo mazdārziņu. 

Par ESENA Pārdaugavas dārziem

ESENA dārzu nosaukuma izvēlei ir saistība ar šīs vietas bagāto vēsturi– 16.-17. gadsimtā tajā atradusies Rīgas rātskungu rezidence, tolaik tautā saukta par Gotāna muižu.

18. gadsimtā par muižas īpašnieku kļuva Rīgas Doma mācītājs Imanuels Justs Esens, tāpēc to sāka dēvēt par Esena muižu.
19. un 20. gadsimta mijā tā nonāca bagātā krievu tirgotāja Popova ģimenes īpašumā, PSRS laikā teritorija pārgāja valsts īpašumā, bet 1995. gadā Popova mantinieki atguva skaisto zemesgabalu un muižu. Šodien tās vēsturiskais nosaukums ir iedzīvināts no jauna. 

Kopš 2001. gada SIA Popova legāts ir vienīgais šīs ievērojamās Rīgas teritorijas daļas īpašnieks. Nolūkā apvienot un pārstāvēt dārzu izveides entuziastus, atbalstītājus, sporta aktivitāšu piedāvātājus un citus partnerus, 2017. gada jūnijā ar Popova legāts iniciatīvu tika nodibināta un reģistrēta biedrība ESENA Pārdaugavas dārzi.
Papildu informācija:
www.esena.lv
https://www.facebook.com/ESENA-d%C4%81rzi-130417950981886/

Inita Pelse

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts