Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

07.10.2011

Atkārtoti veiks pudelēs pildītā dzeramā ūdens kvalitātes pārbaudes

Lai apzinātu iedzīvotājiem pārtikas veikalos pieejamā dzeramā ūdens kvalitāti, birojs “Dabīgs Produkts” sadarbībā ar Vides un dabas resursu analīzes akreditēto laboratoriju “Vides audits” veiks ūdens kvalitātes mērījumus vairāku ražotāju ūdenim, analīzes veicot atkārtoti.

Kvalitātes pārbaudes tiks veiktas vairākiem nejauši izvēlētiem dzerama ūdens paraugiem, kas nopērkami Latvijas pārtikas veikalos. Ūdens ir ļoti labvēlīga vide dažādu mikroorganismu attīstībai, tādēļ analīzes tiks ņemtas gan tūlīt pēc pudeles atvēršanas, gan arī nogaidot trīs dienas jau pēc pudeles atvēršanas, lai tādējādi iegūtu informāciju par to, kādi mikroorganismi savairojas ūdenī, ja tas netiek tūlīt izlietots.

Pirms tirdzniecībā pieejamais dzeramais ūdens tiek iepildīts pudelēs, tas tiek iegūts no avotiem vai artēziskajām akām. Šādi iegūtā ūdenī ir samērā neliels daudzums mikroorganismu, visbiežāk dažādas augsnes daļiņas vai smagie metāli, no kā ūdens tehnoloģiskajā procesā tiek attīrīts. Ūdenī esošie mikroorganismi var būt dažādi pēc to aktivitātes, ko raksturo to atšķirīgie optimālie attīstības un vairošanās apstākļi, ko savukārt nosaka temperatūra, pH līmenis, ūdens aktivitāte u.c. nozīmīgi faktori. Mikroorganisms ūdenī var tikt inhibēts un neitralizēts, ja šie faktori ir neatbilstoši mikroorganisma optimālajiem, tādējādi nomācot tā attīstību un vairošanos. Pretējā gadījumā, kad faktori ir labvēlīgi (piem. paaugstināta temperatūra) mikroorganisma attīstībai, var novērot ūdens kvalitātes izmaiņas - aromāta, garšas vai dzidruma, kā rezultātā šāds ūdens var būt neatbilstošs patērētāja prasībām un vajadzībām.

Ūdens kvalitātes mērījumus “Dabīgs Produkts” iniciē jau atkārtoti un vēlas to padarīt par regulāru aktivitāti, lai tādējādi dotu iedzīvotajiem pārliecību par ūdens kvalitāti un mudinātu ražotājus, uzpildītājus un tirgotājus ar lielāku rūpību izturēties pret ūdens uzglabāšanu.

“Ūdens ir neatņemama mūsu dzīves sastāvdaļa, tādēļ, ja vēlamies dzīvot veselīgi, mums jādzer tīrs un dabīgs ūdens. Lai informētu un izglītotu sabiedrību par ūdens kvalitāti veikalos, pārbaudes jāveic regulāri. Nereti cilvēki pudelēs pildīto ūdeni neizlieto uzreiz, tādēļ svarīgi saprast, kā to labāk uzglabāt, lai nodrošinātu kvalitāti ilgāka laika periodā,” atzīme “Vides Audits” valdes priekšsēdētāja Zeltīte Strazda.

Ūdens analīzes tiks veiktas tuvāko nedēļu laikā akreditēta laboratorijā, nodrošinot visus nepieciešamos ārējās vides apstākļus.


Par “Vides auditu”
SIA “Vides audits” laboratorija sākusi darbību 2001. gadā un akreditēta kopš 2002. gada. Laboratorija ir viena no vadošajām laboratorijām Latvijā vides un dabas resursu paraugu ņemšanā un testēšanā, nosakot gan kvalitātes rādītājus, gan piesārņojuma līmeni.

Par biroju “Dabīgs Produkts”
Birojs “Dabīgs Produkts” veidots ar mērķi veicināt dabīgu produktu patēriņu Latvijā, informēt sabiedrību par iespējām un nozīmību izvēlēties savā uztura lietot dabīgus Latvijas produktus, kas nesatur kaitīgas vielas un tā ražošana nenodara ļaunumu organismam un dabai.Ieva Rozenberga,
Birojs “Dabīgs produkts”

  

Vēl ziņas

Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts