Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

20.12.2011

AS Laima paplašina ekskluzīvās produkcijas ražošanu

AS Laima paplašina ekskluzīvās produkcijas ražošanu. Jaunie ekskluzīvā sortimenta produkti tiek piedāvāti Latvijā Ziemassvētku gaidīšanas laikā. Palielinoties pieprasījumam, nodarbināto skaitu šajā ražošanas cehā plānots četrkāršot. Iepriekš tajā strādāja vien sešas šokolādes meistares, kas gatavoja šokolādes konfekšu izlases – konfektes ar dažādiem pildījumiem. Lēmums paplašināt ekskluzīvās produkcijas ražošanu pieņemts, novērtējot augošo pieprasījumu pēc ekskluzīvām konfektēm dāvanu un suvenīru kategorijā. Ekskluzīvās produkcijas ceha vēsturē jau ir mākslas šedevri, kas nonākuši tādu slavenu personu rokās kā Jānis Pāvils II, Arnolds Švarcenegers un Hilarija Klintone.

Šobrīd, vienlaikus pieaugot AS Laima eksporta rādītājiem un pieprasījumam pašmāju tirgū, iespējams attīstīt produktu ražošanu ar augstāku pievienoto vērtību. Radīt jaunus, ekskluzīvus šokolādes meistardarbus, kuri jau 2011. gada nogalē pieejami patērētājiem. 2012. gadā ekskluzīvās produkcijas ražošanu plānots četrkāršot. Ekskluzīvās produkcijas īpatsvars Laima šokolādes grupas produktu portfelī 2012. gadā varētu sasniegt 3%. Visām meistarēm ir ievērojama pieredze tieši darbā ar šokolādes produktiem..

Jaunās ieceres šokolādes mākslā realizēsies gan smalku konfekšu veidā ar visdažādākajiem dekoriem no riekstiem, šokolādes skaidiņām un šokolādes zīmējumiem īpašā “Marcipāna konfekšu izlasē” un “Balzāma konfekšu izlasē”. Laima ražošanas fokusā ir veselībai draudzīgu saldumu ražošana, tāpēc arī ekskluzīvās produkcijas klāstā būs izsmalcināti saldumi no augļiem un riekstiem, lai gandarītu pieaugošo sabiedrības interesi par veselīgiem našķiem.

AS Laima ekskluzīvajā roku darba cehā jau agrāk radīti mākslas darbi, kas aizceļojuši aiz Latvijas robežām pie Romas Pāvesta Jāņa Pāvila II, pie Bila Klintona kundzes un Arnolda Švarcenegera.

Šokolādes māksla Laimas meistariem nav bijusi sveša arī pirmskara gados, kad radītas šokolādes olas un citi brīnumi. Kopš 1991. gada AS Laima Zelta fondā meistares Astrīdas Čakares radītie darbi - krāsainas šokolādes katedrāles, kuģi, servīzes, automašīnas, vijoles u.c. Laima izkoptās šokolādes ražošanas tradīcijas tiek augsti novērtētas starptautiskā mērogā un ļauj paplašināt eksporta iespējas pat uz tāliem tirgiem kā Ķīna, Brazīlija. Mūsu pieredzējušie meistari ir pārliecināti, ka šokolādes tradīcijām Latvijā ir ievērojama nākotne, tāpēc svarīgi šī smalkā, virtuozā darba prasmes nodot arī jauniem speciālistiem.


Par AS Laima
AS Laima ir lielākais šokolādes un saldumu ražotājs Baltijā, kurā šokolādes ražošana joprojām tiek veikta pēc klasiskās pilnā cikla ražošanas metodes, ko 1870. gadā ieviesa fabrikas dibinātājs Teodors Rigerts. AS Laima eksportē uz 27 pasaules valstīm.

AS Laima lielākais īpašnieks ir Latvijas uzņēmējiem piederošā AS Nordic Partners, kura iegādājusies 51% kapitāldaļu starptautiskajā Nordic Partners Limited holdingā. Nordic Partners un tam piederošo uzņēmumu lielākais akcionārs ir Daumants Vītols - viens no pirmajiem vērienīgā holdinga dibinātājiem, kurš ilgstoši strādājis un vadījis arī vairākus holdinga pārtikas un nekustamā īpašuma uzņēmumus.


www.laima.lv
http://twitter.com/LaimaSaldumi
http://www.draugiem.lv/laima/

  

  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts