Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

14.01.2017

Ar ielu ēdienu festivālu atklāts Eiropas gastronomijas reģions 2017

Šodien Rīgā, Kaļķu un Vaļņu ielu krustojumā Vecrīgā, notiek pirmais Rīgas ielu ēdiena festivāls |Stāsts: Ziema|. Pasākums ir ļoti plaši apmeklēts -   līdz plkst. 16:00 to apmeklējuši vairāk nekā 7 tūkstoši cilvēku. Festivāls notiks līdz plkst. 20:00.

Festivāla teritorijā novērojamas garas rindas pie visiem dalībnieku restorāniem. Vispieprasītākās ir dažādas zupas, ātrās uzkodas un karstie dzērieni. Katrs no restorāniem padomājis par īpašu darba vietas noformēju, un kā vienu no pasākuma “odziņām” veic tiešo komunikāciju ar pasākuma aPmeklētājiem.

Izaicinājumu gatavot ziemas sezonā pieņēmuši četrpadsmit Rīgas šefpavāri, kā arī divi šefpavāri no Centrālās Dānijas reģiona Dānijā un Lombardijas reģiona Itālijā, kas arī 2017.gadā ieguvuši Eiropas gastronomijas reģiona titulu. 

Festivāla apmeklētāji īpaši izveidotā teltī var dalīties savās pārdomās par to, kas ir viņu dabas un zemes garša, vērot grupas Pulsa efekts priekšnesumus, laimēt pārsteigumus no restorāniem, izbaudīt ielu ēdienam atbilstošu gaisotni un, protams, nobaudīt īpaši gardus ēdienus, kuru pagatavošanā īpaši izcelti Rīgas-Gaujas reģiona produkti. 

Festivālā apmeklētājus pārsteigs restorāns 3 Pavāru restorāns “Tam labam būs augt!”, Aqua Luna, Cup&Cino, Entresol, Kaļķu vārti, Kasha Gourmet, Kuk Buk restorāns, Le Dome, Olive oil, Restorāns 3, Ribs&Rock, Rocket Bean Roastery, Tinto un Valmiermuižas vēstniecība Rīgā.

Eiropas gastronomijas reģiona (European Region of Gastronomy) tituls izveidots, lai sekmētu vietējās ēdienu kultūras un tradīciju saglabāšanu, veicinātu gastronomisko jaunradi un piesaistītu reģioniem tūristus. 

Gatavojoties kandidatūrai, kopīgi ar sadarbības partneriem tika izveidots īpašs koncepts “Wild at palate” (Ar dabu šķīvī). Tā pamatideja ir popularizēt tos produktus un izejvielas, kas ir pieejamas Latvijas mežos, upēs, pļavās utt. Anna Blaua

  

Vēl ziņas

Slaveni citāti par ēdienu tēmu
Bērnam pieaug apetīte – ko iesākt?
Gardēžu tūrē aicina iepazīt Vidzemi
Narvesen ievieš jauna koncepta tirdzniecības vietas degvielas uzpildes stacijās
Riga Food 2021 viesistabā no 9.- 10. septembrim risinās Pavāru kluba Virtuves sarunas


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts