Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

18.08.2014

Ar greznu ballīti atklāj Rīgas pirmo īsto kokteiļbāru

Piektdien, 15. augusta vakarā, svinīgā gaisotnē durvis vēra pirmais īstais Rīgas kokteiļbārs Cheers!, kas vairāk nekā 150 klātesošajiem viesiem bija sarūpējis aizraujošu izklaides programmu visa vakara garumā. Jauno atpūtas vietu novērtēt bija ieradušies gan mediji un indusrijas pārstāvji, gan arī sabiedrībā zināmas personības un citi sabiedriskās dzīves baudītāji.

Jau pie ieejas apmeklētājus sagaidīja ne vien sarkanais paklājs, bet arī speciāli šim notikumam radītā ledus traukā atdzesēts punšs, kā īpaši izmeklētas saldās un sāļās uzkodas. Tāpat bāra kolektīvs bija parūpējies arī par oriģinālu welcome kokteiļu sortimentu, ļaujot pasākuma apmeklētājiem izvēlēties kādu no Cheers! oriģinālreceptēm – Amalia, Jamaican Independence vai Chocolate Man -, kas nenoliedzami bija īsta bauda ikviena kokteiļu cienītāja garšas kārpiņām.

Protams, vakara gaitā netika aizmirsts arī par karstajiem ēdieniem, ko pie galdiņiem sēdošie viesi nesteidzīgi baudīja, nebeidzot slavēt Cheers! meistarīgos pavārus. Atklāsanas pasākumam par godu izveidotajā ēdienkartē varēja atrast ne tikai tādas izmeklētas delikateses kā lielopa tar-taru, avokado-tomātu kārtojumu ar tīģergarnelēm, olīveļļā ceptu lasi ar melnajām olīvām un jaunajiem sparģeļiem, lēni pagatavotu vistas fileju ar svaigajiem dārzeņiem un desertus - šokolādes fondantu un New York siera kuku -, bet arī tiem īpaši piemeklētus dzērienus – kokteiļus Aztec Daiquiri un Cheese Cake, kā arī smalkus vīnus no Itālijas un Argentīnas.

Paralēli dzērienu un ēdienu degustācijai bāra telpas pieskandināja arī enerģiski muzikālie priekšnesumi, kas ātri vien spēja iekustināt ikvienu klātesošo. Par to parūpējās mūsdienīgā grupa Apofeoz Orkestra, izpildot kompozīcijas regeja ritmos, kam, savukārt, sekoja pasaules labākie hiti apvienības Continent izpildījumā.

Vakara kulminācijā īsi pirms pusnakts norisinājās aizraujoša bārmeņu miksoloģijas prezentācija bāra īpašnieka Roberta Kalvāna un viņa kolēģu izpildījumā, kas, veicot meistarīgus un elpu aizraujošus trikus, demonstrēja, kā Cheers! telpās ik dienu tiek gatavoti neskaitāmie klasiskie un autorkokteiļi. Divus no dzērieniem radīja paši barmeņii, savukārt trešā kokteiļa jaukšanā tika iesaistīta arī publika, padarot atraktīvo priekšnesumu vēl aizraujošāku.

“Ir milzīgs prieks un gandarījums par paveikto, jo esam veiksmīgi sasnieguši savu mērķi, aizsākot citviet pasaulē tik populāro kokteiļu kultūru arī pie mums, Latvijā. Tieši oriģinālais dzērienu sastāvs un to pasniegšanas veids ir tas, uz ko mēs tiecamies, jo, manupārt, ir būtiski cilvēkos radīt interesi ne tikai par pašu alkoholu, bet arī tā neskaitāmajiem baudīšans veidiem,” komentē bāra direktors Roberts Kalvāns.

Pasākuma ofociālajai daļai noslēdzoties, bāra telpas bija atvērtas ikvienam naktsdzīves baudītājam un jautrās izklaides turpinājās līdz pat rīta gaismai. Arī turpmāk Vecrīgas jaunatklātais bārs Cheers! priecēs tā apmeklētājus un industrijas profesionāļus, piedāvājot gan plašu dzērienu un ēdienu sortimentu mūsdienīgas mūzikas pavadījumā, gan arī dažādus aizraujošus pasākumus, kā piemēram, vispasaules Bacardi-Martini bārmeņu skolas seminārus, ekskluzīvā St. Germain liķiera prezentāciju, un Bacardi Legacy kokteiļu sacensības, kas jau drīzumā sola piepildīt modernā bāra telpas.

“Atklāšanas pasākums patiešām ir izdevies godam – jautra kompānija, lieliska mūzika un ļoti mājīga atmosfēra. Es ticu, ka Cheers! bāru nākotnē sagaida virkne panākumu; galvenais ir spēt sevi pierādīt un, protams, arī sekot līdzi bāra cenu politikai, kas ir ne mazāks svarīgs aspekts publikas piesaistīšanā,” viedoklī dalās izdevuma Riga This Week galvenais redaktors Radions Šehovcovs.

“Prieks, ka beidzot arī Rīgā ir atklāta šāda augsta līmeņa atpūtas vieta, kur baudīt tādus leģendārus kokteiļus kā Old Fashioned, New York Sour un daudzus citus, kas ir jāprot pagatavot. Svarīgi, lai ikvienam kokteilim būtu dvēsele, un Cheers! bārā par to noteikti ir padomāts. Šeit darbojas profesionāļi, kas visu rūpīgi izstādā līdz pat pēdējam sīkumam, tāpēc Cheers! notiekti ir vieta, kur atgriezties vēl un vēl,” iespaidos dalās Wood Religion Barber Shop salona īpašnieks Edgars Rozenvalds.

“Esmu sajūsmā par šo vakaru - stilīgi cilvēki, jautra atmosfera, forša mūzika, un nevar nepieminēt arī to, cik garšīgi bija kokteļi. Manuprāt, tas ir ļoti labs sākums, tāpēc jau tuvākajā laikā noteikti ar draugiem došos uz Cheers! šo lielisko pieredzi atkārtot,” komentē modes blogere Alīna Keller.

 
 
Vairāk fotogrāfijas no bāra atklāšanas pasākuma var atrast šeit: http://failiem.lv/u/uhntllj

Pasākuma viesu fotogrāfijas: http://failiem.lv/u/dkzfije

Fotogrāfi: Roberts Sils un Aleksandrs Fjodorovs


Bārs Cheers! Audēju ielā 8-1
Darba laiks:
Svētdiena - Trešdiena 12:00 - 02:00
Ceturtdiena - Sestdiena 12:00 - 05:00 (vai līdz pēdējam klientam)


Maiju Melbārdi

  

Vēl ziņas

Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts