Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

15.04.2015

Ar gardumu tirdziņu Valmiermuižā svinēs Ūsiņdienu un Gardu Muti 3. gadadienu

Kad gaiss ir kļuvis maģiski aktīvs un jaušama vasaras tuvošanās, laiks svinēt Ūsiņdienu. Sestdien, 9. maijā, pl. 11:00 - 15:00 pie “Valmiermuižas alus” darītavas norisināsies Ūsiņdienas svinības ar mājražotāju labumu tirdziņu, radošajām darbnīcām un mielošanos pie Gardu Muti gadadienai klātā Latvijas garšu galda.

Lauku labumu tirdziņš “Ar Gardu Muti Valmiermuižā” 
Ūsiņi ir laiks, kad jaunā zāle un izplaukušās lapas jau pilnā zaļumā. Zemnieki sēj jauno ražu, pieguļnieki un govju gani pošas pirmajām ganībām. Sākas vasara un ziedu laiks. Arī Gardu Muti tirgotāji ar jaunu dvesmu steidz gatavot gardumus un noderīgus labumus. 

Tirdziņa galdos tiks celti sulīgi zaļumi, svaigi cepti maizes klaipi, kūpinājumi, svaigi un marinēti sieri, asinsdesas, žāvētas zivis, saldi našķi un atspirdzinoši pašmāju vīni. Savukārt amatnieku pūrā varēs atrast gan smalkus izšuvumus, tauriņus, rotas, gan spēcīgu meistaru rokās veidotus kalumus, māla traukus un koka darinājumus.

Latvisko Ūsiņdienas tradīciju izzināšana 
Maģiski aktīvajā laikā īstā vieta ir aizsardzības rituāliem, tamdēļ to, kā pasargāt savas mājas, ganāmpulkus un veicināt auglīgu ražu, tirdziņa viesiem ierādīs Lēdurgas folkloras kopa “Putni”. Mazākie tirdziņa viesi varēs doties izjādēs zirga mugurā un pagatavot paši savu pieguļas zirgu radošajā darbnīcā kopā ar VJC “Vinda”, kā arī piedalīties loku, bultu gatavošanā un viduslaiku loka šaušanā, bet īsta vīra spēku varēs smelties kalēja arodā. Savukārt neatņemama svinību sastāvdaļa ir mielošanās, tamdēļ Valmiermuižas pavāri gādās par Ūsiņa tradicionālo ēdienu – pantāgu, bet “Valmiermuižas alus” darītāji vērtēšanai nodos vasarīgus jaunbrūvējumus.

Mielošanās pie gadadienai klātā svētku galda
Ūsiņdienā tiks klāti ne vien tirgus galdi, bet arī bagātīgs svētku galds, jo Gardu Muti tirdziņš svinēs 3. gadadienu un ikviens viesis tiks aicināts cienāties ar mājražotāju un Valmiermuižas pavāru sarūpētiem gardumiem. Savukārt, lai spodrinātu īstenu Latvijas garšu, svētkus kuplinās atspirdzinošs un vasarīgs jaunums – Gardu Muti ogu zelteris.

/Ieeja bez maksas/


Tirgotāju pieteikšanās dalībai tirdziņā līdz 6.maijam, rakstot uz e-pastu info@gardumuti.lv vai zvanot pa tālr. 20436868 (Sintija).

Gadskārtu svinības atbalsta SIA „Valmiermuižas alus”, Burtnieku novada pašvaldība, SIA „ZAAO”, Valmieras kultūras centrs, t/c „Valleta” un laikraksts „Liesma”.

Rīko: Valmiermuižas kultūras biedrība


  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts